NE ARAMIŞTINIZ?

Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde New Rio museum looks to the future - Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor  isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.

Çeviri Tarihi:14.03.2016

Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor

New Rio museum looks to the future


A museum of Tomorrow is at the centre of a 1.36bn facelift of Rio de Janeiro’s once-dingy port district The Museu do Amanhã, which opened its doors to visitors in December, takes as inspiration the idea that contemporary society remains a work in progress.

The £40m, modernist museum has been variously described as resembling a dinosaur and an aeroplane wing. It uses breezes and deep water currents from Rio’s Guanabara Bay to provide eco-friendly cooling.

Inside, ideas rather than objects are showcased, with visitors wandering through audio-visual displays – from an egg-shaped cinema to a digital Stonehenge – that explore issues ranging from deforestation to DNA.

Museum communications manager Juliana Tinoco told Positive News that visitors are urged to consider how their actions can help build a better tomorrow.

“This is one path that humankind has been taking, but there are others,” Tinoco said. “Tomorrow is not a given – it’s something we’re building.”

Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor


Yarının Müzesi, Rio de Janerio’nun bir zamanlar harabe olan liman bölgesinde 1,36 milyar Euro harcanarak yenilen merkezinde. Aralıkta ziyaretçilerine kapılarını açan Amanha Müzesi modern toplumun sürekli devam eden bir çalışma olduğu fikrinden ilham almaktadır.

40 milyon Euroluk modernist müze dinozora ve uçak kanadına benzetilmektedir. Çevre dostu bir soğutma sağlamak için Rio’nun Guanabara Körfezinin esintilerini ve derin su akıntılarını kullanmaktadır.

Müzenin içinde ise, objelerden çok fikirler sergilenmektedir. Ziyaretçiler, yumurta şeklinde bir sinemadan dijital bir Stonehenge’e, ormanların yok edilmesinden DNAya pek çok değişik meseleyi araştıran işitsel-görsel sergiler arasında gezinirler.

Müze iletişim müdürü Juliana Tinoco, Poisitive News’e ziyaretçilerin hareketlerinin daha iyi bir yarın yaratmaya nasıl yardım edebileceğini düşünmeye zorlandığını anlattı.

Tinoco “Bu, insanoğlunun seçtiği yollardan yalnızca biri, ama başka yollar da var,” dedi, “yarın bize verilen bir şey değil, bizim inşa etmekte olduğumuz bir şeydir.”

www.positive.news/2016/science/innovation/20033/new-rio-museum-looks-to-future/

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Alfabe

İngilizce Sayılar

İngilizce Gramer

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL