NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

Sharapova 2020 Yılından Umutlu!

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Sharapova has motivation for 2020 - Sharapova 2020 Yılından Umutlu! isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.


Çeviri Tarihi: 06.01.2020

Sharapova has motivation for 2020

Abu Dhabi (AFP) - Maria Sharapova insisted Thursday that she still has the "internal fire and motivation" to compete professionally, despite the lingering shoulder problem that kept her out of action for long stretches this season.
 

The former world number one was only able to play in eight events in 2019, contesting just 15 matches in total. The Russian five-time major champion made her first on-court appearance since her US Open first round exit in August in an exhibition in Abu Dhabi on Thursday, where she fought back from a break down in each set to defeat Australia's Ajla Tomljanovic 6-4, 7-5.
 

"Any chance that I get to come out and play competitively is a really good day because I just haven't played a lot," Sharapova told reporters at the Mubadala World Tennis Championship.
 

"Definitely I'm coming out of this match happy that I was out there again and it can only get better from here."
 

While she wouldn't reveal too many details about the state of her shoulder injury, she did say she "felt fine" after her clash with Tomljanovic, while keeping her expectations in check having been sidelined for nearly four months.
 

Sharapova plans on travelling Down Under for next month's Australian Open but confirmed she will not be playing the Olympic Games in Tokyo.
 

With many question marks still surrounding her form and her shoulder, she's unsure what her 2020 calendar will look like.
 

"I think that will be one of the biggest challenges for the new year, it's to have a set schedule," said the 32-year-old.
 

"I definitely look forward to going to Australia and seeing how things go, see how the body holds up there.
 

"It's tough to tell, I've barely played any events last year. The start and stopping was one of the most challenging parts of the year as well, just when you think I got going a little bit I had to tone it down and stop and then just keep training. Although it seems I haven't played actually I've been working a lot."
 

The US-based Russian will fly home for Christmas, then compete in a couple of exhibition matches in Hawaii, before heading to Australia where she plans on playing a warm-up event ahead of the opening Grand Slam of the season in Melbourne.
 

Asked how she's been able to maintain her spirits during her lengthy struggle with injuries, Sharapova added: "I really love what I do. I think you see it when I am on the court, when I do have the chance to compete, I really enjoy being there. I really have a great purpose for what I do.
 

"I have goals and dreams for life after tennis, but I still have that internal fire and motivation. Really, all on my mind when I wake up is getting into my sports gear and going out and working to be a better tennis player."
 

Now down at 131 in the world rankings, Sharapova insists she hasn't considered retirement from the sport just yet, and realises injuries are part of every athlete's life.
 

She said she takes inspiration from Rafael Nadal, who has had his fair share of injuries himself. "I'm in awe of his whole career. I think a lot of it is being really smart strategically about his schedule. "From his point of view, he likes a lot of matches to feel confident, but you need to be healthy in order to do that, so you have to make the right decisions and that's certainly something that I can learn from him," she said of the Spanish world number one and 19-time major winner who is also competing at the UAE tournament.

Sharapova 2020 Yılından Umutlu!

Abu Dabi (AFP) - Maria Sharapova Perşembe günü, kendisini bu sezon uzun süre boyunca hareket etmekten alıkoyan omuz sakatlığına rağmen profesyonel olarak rekabet etmek için "tutku ve gerekli motivasyona" sahip olduğu konusunda ısrar etti.

Eski dünya bir numarası, 2019 yılında 8 turnuvada toplam 15 maça çıkabildi. 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Rus tenisçi, Amerika Açık’tan bu yana Perşembe günü ilk kez Abu Dabi’de boy gösterdi. Ajla Tomljanoviç’e karşı her iki sette de geriden gelmesine rağmen maçı 6-4 ve 7-5 kazanmasını bildi.

Sharapova, Mubadala Dünya Tenis Şampiyonası'nda gazetecilere verdiği demeçte, "Kortlara dönüp mücadele ettiğim için gerçekten iyi bir gün oldu, çünkü son zamanlarda çok fazla oynamadım," dedi.

“Kesinlikle bu maçtan mutlu ayrılıyorum, yeniden kortlarda olduğum için mutluyum ve sadece oynayarak daha iyi olabilirim”.

Omuz sakatlığı hakkında çok fazla bilgi vermeyen Rus tenisçi, Tomljanoviç ile mücadelesinden sonra "iyi hissettiğini" söylerken, neredeyse dört aydır kontrol altında tutulduğunu ifade etti.

Sharapova önümüzdeki ayda Avustralya Açık için Avustralya’ya seyahat etmeyi planladığını ancak Tokyo'daki Olimpiyat Oyunları’nda olmayacağını doğruladı.

Formu ve omuz problemi hakkında birçok soru işareti olan Sharapova 2020 takviminin nasıl olacağından emin değil.

32 yaşındaki tenisçi “Program belirlemenin yeni yıl için en büyük zorluklardan biri olacağını düşünüyorum” dedi.

“Kesinlikle Avustralya'ya gitmeyi ve vücudumun direncini ve işlerin nasıl yürüyeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

 “Söylemesi zor, geçen sene zar zor oynadım. Başlamak ve durmak, yılın en zorlu bölümlerinden biriydi, sadece biraz ileri gittiğimi düşündüğümde, duraksamak ve sonra da antrenmana devam etmek zorunda kaldığını düşünüyorsun. Her ne kadar oynamamış gibi görünsem de çok çalışıyorum. "

Amerika’da yaşayan Rus tenisçi Noel tatili için Rusya’ya uçacak ve daha sonra Melbourne'da sezonun ilk Grand Slam'i önünde bir ısınma turnuvası oynamayı planladığı Avustralya'ya gitmeden önce Hawaii'de birkaç hazırlık maçına çıkacak.

Sharapova, uzun süre sakatlıklarla uğraşırken ruhunu nasıl koruyabildiği sorusuna şu cevabı verdi: “Yaptığım şeyleri gerçekten çok seviyorum. Kortta olduğumda, rekabet etme şansım olduğunu görüyorum. Orada olmaktan zevk alıyorum, yaptığım iş için gerçekten harika bir amacım var.”

"Tenis sonrası yaşamım için hedeflerim ve hayallerim var, ama yine de içimde gerekli ateş ve motivasyonum var. Gerçekten, uyandıktan sonra aklımdaki tek şey spor kıyafetlerimi giyip dışarı çıkmak ve daha iyi bir tenis oyuncusu olmak için çalışmak."

Bugün dünya sıralamasında 131 numaraya gerileyen Sharapova, henüz spordan emekli olmayı düşünmediği konusunda ısrar ediyor ve sakatlıkların her sporcunun hayatının bir parçası olduğunu ifade ediyor.

Kendisi, payına düşen sakatlığı yaşayan Rafael Nadal'dan ilham aldığını söyledi.

“Nadal’ın kariyeri karşısında saygıyla eğiliyorum. Bence programının çoğunda stratejik olarak akıllıca davranıyor.” Kendisi gibi BAE turnuvasında yarışan 19 Grand Slam şampiyonu dünya bir numarası İspanyol tenisçi için “Onun bakış açısına göre, kendisine güvenmesi için sıkça maç oynaması gerekiyor fakat bunu yapması için sağlıklı olması lazım, bu yüzden doğru kararları vermelisin ve bu kesinlikle ondan öğrenebileceğim bir şey”.

Haber kaynağı: https://sports.yahoo.com/

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Gramer

Present Perfect Tense

İngilizce Şekiller

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL