NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

Plastik şişeleri plaj şortlarına dönüştürme

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Plastik Şişeleri Plaj Şortlarına Dönüştürme - Turning Plastic Bottles Into Boardshorts isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.

Çeviri Tarihi: 06.04.2016

Turning plastic bottles into boardshorts

Turning plastic bottles into boardshorts

London-based surf brand wants to tackle increasing levels of plastic waste along the UK coastline by transforming it into beachwear.

Research from the University of Georgia suggests an estimated 8m tonnes of plastic is being dumped in the ocean each year. By 2020, the volume of plastic headed towards the ocean is estimated to increase tenfold.

The study emphasised the need to prevent it from reaching the oceans, calling for an increase in recycling and reuse of plastics. But in the immediate term, much can be done to collect the plastic waste, prevent it reaching the ocean and find practical uses for it.

British-based brand Riz Boardshorts, working with the Marine Conservation Society’s Marine Litter Action Network, has announced a mission to turn bottles into boardshorts, expanding their current line of shorts made from recycled polyester to include those made from ocean plastics by 2016.

Riz Boardshorts are working with charities collecting beach plastics, the recycling industry and clothing brands to develop an action plan taking practical steps towards transforming ocean plastics into beachwear.

Founded by sailor Ali Murrell and surfer Riz Smith, Riz Boardshorts calls itself “a soulful yet sartorial surf brand, produced and sourced in revolutionary ways”.

“We believe in protecting what we love and it is our mission to transform beach and ocean plastics into beautiful products. We are turning to the public to help us achieve this, because we realise that it will take a movement to truly change the industry,” says Murrell.

 

Plastik şişeleri plaj şortlarına dönüştürme

Londra merkezli bir sörf markası, Birleşik Krallık sahil şeridi boyunca artmakta olan plastik atık miktarını, onları plaj giysisine dönüştürerek azaltmak istiyor.

Georgia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, her yıl okyanusa 8 milyon ton plastik dökülüyor. 2020’ye kadar, okyanusa atılmak üzere yola çıkan plastiğin miktarı on kat artacak.

Bu araştırma, bu çöpün okyanuslara ulaşmadan önlenmesi ve plastiğin yeniden kullanımı ve geri dönüşümünde artış olması gerektiği ihtiyacını vurgular. Ancak kısa vadede, plastik atığı toplamak, okyanusa ulaşmasını önlemek ve pratik kullanım yolları bulmak için bir sürü şeyler yapılabilir.

Britanya merkezli sörf markası Riz Boardshorts, Denizi Koruma Topluluğu’nun Deniz Çöp Hareketi Ağı ile birlikte çalışarak, şişeleri sörf yaparken giyilen hafif şortlara dönüştürme misyonunu edindiğini duyurdu. Şirket, 2016’ya dek, şu anda dönüştürülmüş polyesterden yapılmakta olan şortlarına okyanus plastiğinden yapılanları da katmayı planlıyor.

Riz Boardshorts, okyanus plastiğini plaj giysilerine dönüştürmek için gerekli adımları atmak üzere bir hareket planı geliştirmek için giysi markalarıyla, geri dönüşüm sanayisi ile ve sahilden plastik toplamakta olan yardım kuruluşlarıyla beraber çalışmaktadır.

Denizci Ali Murrell ve sörfçü Riz Smith tarafından kurulan Riz Boardshorts, kendisini “devrim niteliğinde kaynaklar bularak üretim yapan, duygusal ama yine de giysi üretmekte uzman bir sörf markası” olarak tanıtmaktadır.  

Murrell “Sevdiğimiz şeyi korumamız gerektiğine inanırız. Sahil ve okyanus plastiğini güzel ürünlere dönüştürmek bizim misyonumuz. Bunu başarabilmek için insanlardan yardım bekliyoruz, çünkü bunun endüstriyi gerçek anlamda değiştirecek bir harekete dönüşeceğinin farkındayız,” diyor.

https://www.positive.news/2015/environment/17378/turning-waste-ocean-plastic-bottles-boardshorts/

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Türkçe Sözlük

Simple Present Tense

İngilizce Meyveler


 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL