NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

3D üç boyut teknolojisi ve sinema

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, 3D üç boyut teknolojisi ve sinema - 3D Three Dimension Technology And Cinema isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.

3D three dimension technology and cinema

3D Technology for the entertainment and film industry became indispensable for thrill seekers. 3D animation, imaging technologies, with the use of photography and cinema came to be known by everyone and everyday, shows that the development of new features is being followed and the illusion of depth perception is based on fully three-dimensional technology. 3D technology can be produced with a variety of methods with the movements of the stereoscopic images. Anaglyph Method is one of them, the Eclipse Method, regarded as an interface filter technology, 3D anaglyph images and polarization system theatrical 3D technology, providing the oldest surface targets. In fact, some forms of films were produced with 3D technology in 1950. Then, with the advancement of technology, especially in American Film and Television, in Film Industry and Television Industry took its place. 2000 the URLs and then reached the highest level especially with films just like Avatar. 3D technology, cinema, animation and photography industry and marketing of electronic products also gained momentum. Both the plasma and LCD televisions in homes with 3D input have been progressed.

3D üç boyut teknolojisi ve sinema

3D Teknolojisi eğlence ve sinema sektöründe heyecan arayanlar için vazgeçilmezlerden oldu. 3D görüntüleme teknolojileri animasyon, fotoğraf ve sinemada kullanılması ile herkes tarafından bilinir hale geldi ve her geçen gün ise yeni özellikleri ile gelişim gösteriyor. Üç boyut teknolojisi tamamı ile derinlik algısına ve yanılsamaya dayanır. Steroskopik fotoğrafların iki perspektiften çekilmesi ve birleştirilmesi ile oluşur. 3D Teknolojisi ile bu stereoskopik resimlerin hareketleri çeşitli metodlar ile üretilebilir. Bunlardan biri Anaglyph Metod , Eclipse Metod, Arayüz Filtre Teknolojisi. Anaglyph resimler ve polarizasyon 3D sistemi teatral 3D teknolojisini sunmada en eski yöntemlerdendir. 3D Teknolojisi ile üretilen filmler aslında bazı formlarda 1950’ lerde vardı. Daha sonra film endüstrisi’nde teknolojinin ilerlemesi ile özellikle Amerikan Film Endüstrisi’nde yerini aldı. 2000 ‘lerden sonra da özellikle Avatar gibi filmler ile en üst seviyeye ulaştı. 3D teknolojisini sinema, animasyon ve fotoğraf sektöründe ve elektronik ürünlerde pazarlanması da hız kazandı. 3D hem plazma hem de LCD televizyonlar ile evlere de girdi.

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Present Continuous Tense

Simple Future Tense

İngilizce Meyveler

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL