NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Simpsonlar-çizgi filmlerdeki Amerikan hayatı - The Simpsons-American life in cartoons isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz. 

The Simpsons – American Life in Cartoons

The Simpsons is an American sitcom that shows middle class lifestyle in cartoon form. The half-hour episodes take place in and around the fictional town of Springfield and make fun out of American culture and society. 

 

Since the show started in 1989 the Simpsons have been broadcast over 500 times. This makes it the longest running sitcom in American television history. In 2007 a full-length movie, The Simpsons Movie, made over half a billion dollars

 

The Simpsons has won many prizes, concluding the Emmy Awards. In the year 2000 Time magazine named it the best television series of the century and the cartoon characters of The Simpsons received their own star on Hollywood’s Walk of Fame. 

 

The Simpson family consists of 5 main characters. Homer is the rather clumsy, beer-drinking father. He works at a nuclear power plant in Springfield and is married to Marge Simpson, a typical American middle class housewife. The couple has three children. Bart is a ten-year old who constantly gets into trouble. Lisa is a highly intelligent eight-year old who has become a vegetarian and a Buddhist. Maggie, the family’s baby, is often shown with a pacifier. The Simpsons have two pets, a dog named Santa’s Little Helper and Snowball, a cat. 

 

Even though the series focuses around animated characters, many human celebrities have starred on The Simpsons in the past, for example, Bill Clinton, Tony Blair, Tom Jones or Mel Gibson. 

 

The comedy centers on a few major themes. Homer’s work in a nuclear power plant opens up the topic of our environment for discussion. Bart and Lisa are often shown in their school life where educational problems arise. Homer and Marge try to raise their children as best as they can but, as in many typical families, do not always succeed.  

 

The program has been very successful around the world. It is watched by millions of people in over a hundred countries. The Simpsons have triggered a merchandising industry revolving around T-shirts, DVDs, video games, a theme park and books.

Simpsonlar – Çizgi Filmlerdeki Amerikan Hayatı

Simpsonlar orta sınıf yaşam biçimini çizgi film formunda gösteren bir Amerikan durum komedisidir. Yarım saatlik bölümler kurgu Springfield kasabasında geçer ve Amerikan kültürü ve toplumuyla dalga geçer.  

 

1989da başladığından beri, Simpsonlar 500 kez yayınlandı. Bu onu Amerikan televizyon tarihinin en uzun süre yayınlanan durum komedisi yapmaktadır. 2007de, uzun metrajlı film Simpson Filmi yarım milyar dolardan fazla kazandı.

 

Simpsonlar, Emmy Ödülü de dahil, pek çok ödül kazandı. 2000 yılında Time dergisi tarafından yüzyılın en iyi televizyon dizisi olarak adlandırıldı ve Simpsonların çizgi film karakterleri Hollywood’un Şöhretler Kaldırımı’nda kendi yıldızlarını aldılar.

 

Simpson ailesi 5 ana karakterden oluşur. Homer oldukça beceriksiz, bira içen bir babadır. Springfield’da nükleer bir santralde çalışır ve tipik Amerikan orta sınıf bir ev hanımı olan Marge Simpson ile evlidir. Çiftin 3 çocuğu vardır. Bart 13 yaşında başı sürekli dertte olan bir delikanlıdır. Lisa vejeteryan ve Budist olmuş, oldukça kültürlü, 8 yaşında bir kızdır. Maggie, ailenin bebeği sürekli emzikle gösterilir. Simpsonların iki ev hayvanı vardır; Noel Baba’nın küçük yardımcısı isimli bir köpek ve Kartopu isimli bir kedi. 

 

Dizi animasyon karakterler etrafında dönüyor olmasına rağmen, geçmişte Bill Clinton, Tony Blair, Tom Jones ve Mel Gibson gibi pek çok insan şöhret de dizide rol aldı.

 

Komedi belli başlı birkaç konu etrafında döner. Homer’in nükleer santraldeki işi çevre konusunu tartışmaya açar. Bart ve Lisa sık sık sürekli eğitim sorunlarının ortaya çıktığı okul hayatlarında gösterilirler. Homer ve Marge çocuklarını yapabildikleri kadar iyi yetiştirmeye çalışırlar ama, pek çok tipik ailede olduğu gibi, her zaman başaramazlar. 

 

Program dünyada çok başarılı olmuştur. Yüzden fazla ülkede milyonlarca kişi tarafından seyredilir. Simpsonlar tişörtler, DVDler, video oyunları, bir konulu park ve kitaplar etrafında dönen bir alışveriş endüstrisini tetiklemiştir. 

https://www.englishonline.at/entertainment/simpsons/simpsons-american-life-in-cartoons.htm
 

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.


 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Türkçe Sözlük

Simple Present Tense

İngilizce Gramer

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL