NE ARAMIŞTINIZ?

İngilizce Anasayfa

İçerikler


Sitemizin bu İngilizce genel bilgiler bölümünde, aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. İngilizcenin öneminden başlayarak, ister seviyenizi test etmek, ister ücretsiz çok çeşitli İngilizce eğitim yöntemlerimizin örneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Limasollu Naci Öğretim Yayınları  İngilizce eğitim seti  sahibi olmak için sipariş verebilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

1- İngilizce Bilmek Neden Önemlidir?

Günümüzde içinde yaşadığımız her alanda büyük bir rekabetin söz konusu olduğu dünyamızda, yabancı dil bilmek ve de özellikle İngilizce bilmek en önemli ayrıcalık olmaktadır. Hatta diyebiliriz ki bu özellik,  tüm alanlardaki becerilerden, diplomalardan daha geçerli bir özellik sayılabilmektedir. İngilizce konuşma becerisi size, yerine göre dünyanın kapısını açan bir anahtar olmaktadır.
 

Dünya çapında başarılı bir kişi olabilmek için İngilizce gereklidir

Şimdi, dünya çapında başarılı olabilmek için, mutlaka İngilizce bilmek gerektiren nedenlere şöyle bir göz atalım. İngilizce dünya üzerinde 350 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. Buna ilaveten 800 milyon kişi de, ikinci dil olarak öğrenmekte ve kullanmaktadır. Birçok Avrupa, Asya ve Güney Amerika ülkelerinde ikinci dil durumundadır. Dünyadaki tüm iş alanlarında hiç şüphesiz en geçerli dildir. Bilim dünyasında, tüm bilim adamlarının birbirleriyle anlaşabilmek için kullandıkları ortak dil olmaktadır.  Dünyamızda diplomasi, tıp, mühendislik ve sanat alanlarındaki ortak dildir. Tüm havayolları endüstrisinde kabul edilen tek dildir. Şüphesiz internet ve bilişim sektöründe en yaygın kullanılan dildir. Sonuç olarak İngilizce bilen kişi olmak, size yurt dışında istediğiniz branşta eğitim yapma fırsatı yaratır, tüm dünya ile ticaret yapmak ve çok uluslu dünya pazarlarına açılma imkanı sunar.

İngilizce Eğitim Seti

2- İngilizce Seviyemi Nasıl Öğrenirim?

Seviyenizi kolay ve eğlenceli olarak test etmeniz için, kuruluşumuzun ücretsiz İngilizce  seviye tespit sınavı  mevcuttur.
 
İngilizce bilme yeteneğinin bugünkü yaşantınızdaki ve geleceğinizdeki öneminin bilincinde olduğunuzdan eminiz. Bu nedenle seviyeniz ne olursa olsun, seviyenizi, mükemmel şekle getirmek için Limasollu Naci Öğretim Yayınları İngilizce eğitim setleri ile çalışmanın, en doğru, en pratik, ve en ekonomik metot olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

En İyi İngilizce Eğitim Metodu

Limasollu Naci Öğretim Yayınları, İngilizce eğitim setinin 1954'den beri Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim setleri olmasının nedeni, mükemmel öğretim metodu ile en iyi İngilizce eğitim setleri olmasıdır.  Eğitim alanında, 66 yıllık bir tecrübeye sahip kuruluşumuzun güvencesi ile, Türkiye’nin veya dünyanın neresinde bulunursanız bulununuz, evinizde veya işinizin başında, eğitim setlerimiz ile çalışarak mükemmel yabancı dil öğrenebilirsiniz.

3- İngilizce Alfabesi Zor mudur?

İngilizce alfabesi Türkçemizdeki gibi kesin kurallara bağlı değildir. Bu nedenle başlangıçta biraz zor gibi gelebilir. Ancak bir süre çalıştıktan sonra bu sorun çözülmektedir.
 
Sitemizin  İngilizce alfabe  sayfasında, alfabe konusunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca kelimelerin oluşumunu gösteren İngilizcenin etimolojik yapısını görebilir ve fonetik kurallarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfamızda İngilizce fonetik kurallarından bir örnek bölüm görelim.
 
E harfi:     

1) Bazen “i” olarak okunur. Örneğin; because (biko:z) çünkü, become (bikam) olmak, liver (livır) karaciğer.
2) Bazen “e” olarak okunur. Örneğin; bed (bed) yatak, get (get) almak, ferry (feri) araba vapuru
3) Bazen “ö” olarak okunur. Örneğin; perfume (pörfyum) parfüm, permit (pörmit) müsaade etmek.  
 
i harfi:

1) Bazen “i” olarak okunur. Örneğin; hit (hit) vurmak, bit (bit) parça, fill (fil) doldurmak.
2) Bazen “ay” olarak okunur. Örneğin; bite (bayt) ısırmak, silence (saylıns) sessizlik, fine (fayn) güzel.
 

OO harfleri:

1) Bazen “u” olarak okunur. Örneğin; book (buk) kitap,look  bakış, too (tu:) çok fazla, good (gud) iyi.
2) Bazen "o" olarak okunur. Örneğin; door (do:r) kapı.


İngilizce alfabe 26 harften oluşmaktadır. 5 tanesi sesli 21 tane de sessiz harftir. Türkçe alfabesinden farklı olarak q,w,x harfleri bulunmaktadır.  Devamı>


Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Deyimler
İngilizce Sayılar
Present Perfect Tense

 

4- İngilizce Gramer En Kolay Nasıl Öğrenilir?

Limasollu Naci Öğretim Yayınları’nın İngilizce eğitim setleri içeriğinde, gramer yapısı özetlenerek ve kolaylaştırılarak öğretilmektedir. Sitemizin gramer bölümünde çok çeşitli gramer konuları ve konu açıklamaları hakkında örnekler bulabilirsiniz. Sayfamızın bu bölümünde gramer konularına bir örnek olarak yer bildiren isim cümleleri konusundan bir bölüm görelim.
 
Yer bildiren isim cümleleri
There is, there are (Vardır, vardırlar) Aşağıdaki çatı, bir şeyin yerini bildiren cümleleri kurmamızı sağlar.

Yer bildiren olumlu isim cümleleri

There

is

A

on

B

There

is

a book

on

the table.

Masanın üzerinde bir kitap vardır. 
 
There is (vardır) anlamını verir. A var olduğunu söylemek istediğimiz kelimedir. B üstünde olduğunu söylediğimiz şeyin adıdır. 
 
Aynı çatı ile ayrıca in (içinde), under (altında), near (yanında) gibi diğer yer zarflarını da kullanabiliriz. Bunlardan birini on (üstünde) kelimesinin yerine koyduğumuz zaman değIşik anlamlarda cümleler kurabiliriz. 
 
İngilizce gramer

Örneğin,
There is a cow on the car.
Arabanın üzerinde bir inek vardır.  smiley

There is an apple in the basket.
Sepette bir elma vardır.

 

Devamı>

 

5- Bir An Önce Öğrenimimi Tamamlamak Için Ne Yapmalıyım?

Bu sorunun çok kısa ve kesin cevabı olarak, size en iyi İngilizce eğitim metodu olan Limasollu Naci Öğretim Yayınları’nın   İngilizce eğitim seti  içeriklerini incelemenizi içtenlikle tavsiye ediyoruz.
 
Ayrıca eğitim metodu seçerken çok  önemli  7 soru ve cevapları  sayfamızda inceleyebilirsiniz.
 

LN İngilizce Eğitim Setleri 3 Kur Bir Arada + Online İngilizce Kursu
Tanıtım Videosu

İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri nasıl kolayca öğrenebilirim?

Her dilde olduğu gibi İngilizce'de de başlangıçta mümkün olduğu kadar çok kelime öğrenmek, İngilizce'yi daha kolay ilerletmeye çok yardımcı olur. Kelime öğrenmenin birçok yolu vardır. Öncelikle yeni kelimeleri konular halinde gruplara ayırarak öğrenmek faydalı olabilir. Böylece kelime öğrenmeye daha ilginizi çekecek konulardan başlama şansınız olur. Bu amaçla  İngilizce kelimeler  linkimizi tıklayabilirsiniz.

En Kapsamlı İngilizce Türkçe Sözlük Hangisidir?

En kapsamlı ücretsiz  İngilizce Türkçe sözlük  hizmetinden linkimize tıklayarak yararlanabilirsiniz.  
Sözlük sayfamızda arama butonunu kullanarak istediğiniz kelimenin Türkçe karşılığını görebilirsiniz.
Ayrıca sözlüğümüz İngilizce kelime öğrenme çalışmaları yapmak için çok uygun olarak hazırlanmıştır.

En Faydalı İngilizce Türkçe Çeviri Çalışması Nasıldır?

Sitemizin   İngilizce Türkçe çeviri   bölümünde, İngilizce çeşitli cümleler, kelimeler ve metin çevirileri yeralmaktadır. Cümle, metin ve tüm çeviriler hem genel kültür arttırıcı hem de İngilizce geliştirici, güncel, sanatsal ve bilimsel gibi çok çeşitli alanlardan seçilmektedir. Bu bölümümüzün amacı, sitemizi ziyaret edenlere, öğrenimi eğlenceli hale getirirken, bir yandan İngilizce Türkçe çeviri çalışması yaptırmaktır.
 
Aşağıda bir adet çeviri çalışması örneği görmektesiniz. Diğer çeviri çalışmaları için yukarıdaki  İngilizce Türkçe çeviri  sayfası linkimize tıklayabilirsiniz.

Smell of Roses, Even During Sleep, Shown to Help Improve Learning Success by as Much as 30%


Effortless learning during sleep is the dream of many people—but the smell of roses may actually be the key to making that dream a reality.
 

According to an extensive new laboratory sleep study, German researchers found that smells have a very supportive effect on learning success when presented both during learning and sleep.

Devamı >

Gül Kokusunun Uyurken Bile, Öğrenme Başarısının Geliştirilmesine %30 Katkı Sağladığı Görüldü


Uyurken zahmetsiz öğrenme birçok insanın hayalidir - ancak gül kokusu aslında bu rüyayı gerçeğe dönüştürmenin anahtarı olabilir.
 

Kapsamlı yeni bir laboratuvar uyku çalışmasına göre, Alman araştırmacılar kokuların hem öğrenme hem de uyku sırasında öğrenme başarısı üzerinde çok destekleyici bir etkiye sahip olduğunu buldular.

Devamı >


Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Hikayeler

İngilizce Zamanlar

İngilizce Aylar

Sağ banner 3

Yorumlar

Öğrencilerimizden gelen binlerce yorum ve teşekkür mesajlarının birkaçını aşağıda görebilirsiniz.

Aysu / Bursa

HARİKA BİR SİTE

Kadri Kahraman / Mardin

İnternetten yeni insanlarla yazışma istiyorum. Bunun için İngilizce temel kalıpları öğrenmek için araştırma yaptım. Sitenizde çok güzel konuşma kalıpları var. Bunları kullanarak yazışmalar yapabiliyorum. Yayın için teşekkür ederim.

Yavuz Kızılağıl / Denizli

Okuldaki İngilizce dersimdeki konular için sitenizde araştırma yaptım. Birçok konuyu daha basit ve anlaşılır yazmışsınız. Öğretmenlerinize teşekkür ederim.

Muhammet Uşaklıgil / Ankara

Siteniz çok güzel hazırlanmış. Herhangi bir ücret talep etmeden verdiğiniz bu hizmetten dolayı sizi takdir ediyorum. Saygılar

merve kartal / hatay

çok iyi olmuş ellerinize sağlık

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL