NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

Brighton’da paylaşmanın beş yolu

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Brighton’da Paylaşmanın Beş Yolu - Five Ways To Share In Brighton isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.


Çeviri Tarihi: 07.06.2016

Five ways to share in Brighton

Five ways to share in Brighton

See bohemian Brighton through the eyes of a local with these cheap – and often free – social sharing ideas, part of an ongoing series aiming to help people travel sustainably and connect with communities

Bohemian Brighton on England’s south coast is known for its friendly, easygoing attitude. Locals, and those passing through, mingle together to enjoy one of the UK’s most active sustainable living hotspots. What’s on offer for fans of sharing and sustainable living? Here’s a snapshot.

 

1. Sharing foodie fun: Tabl.com

For the same price as a meal at a decent restaurant, you can take a chance on a food adventure and dine with cooks and potential new friends at pop-up venues around the city and its suburbs. From a Turkish feast in a beautiful plant nursery to exquisite vegetarian nibbles shared with published crime authors at a regency town house in Hove for £25… something new awaits.
 

2. Sharing wheels and homes: Compareandshare.com

Fancy getting a ride with a local (often cheaper than the train) to the pretty neighbouring towns of Hastings or Eastbourne? Or want to stay at the home of a local overlooking a scenic expanse of wild sea? Compareandshare.com aggregates home sharing sites – from castles and lighthouses to simple flats – as well as ride-sharing options. See what’s available for your style, price range and dates.
 

3. Sharing time with like-minds: Meetup.com

Want to find new friends to try out the latest beachfront bar? Or how about finding someone who will take you on a running tour of Brighton’s secret treasures? Meetup.com’s Brighton pages list informal free groups for everything from meditation to gig buddies.
 

4. Share clothes: Rags Revival

Swap up to 10 items of good quality clothes with other people’s vintage wares at these sporadic Rags Revival sustainability events around the city. Find out when the next event is taking place at swishing.wix.com/rags-revival
 

5. Share bikes: Spinlister.com

Cycling down Brighton’s seafront – all the way from Marocco’s ice cream shop past the stunning chalky white cliffs to Rudyard Kipling’s gardens in Rottingdean – is a treat for any Brightonian or visitor. Spinlister features locals who will rent you their bike for the journey, from a few pounds for a good quality mountain bike or folding bike to around £17 for a vintage racer.

This list was compiled by Claudia Cahalane, editor of Compare and Share City Guides.

Brigton’da paylaşmanın beş yol

İnsanların sürekli olarak seyahat edebilmesine yardım etmeyi ve değişik toplulukları bir araya getirmeyi amaçlayan sürekli çabaların bir parçası olan ucuz ve genellikle de ücretsiz olan sosyal paylaşım fikirleriyle, Bohemian Brighton’ı, bir de orda yaşayanların gözüyle görün.

İngiltere’nin güney sahilinde olan Bohemian Brighton sıcak ve rahatlatıcı ortamıyla tanınır. Orada yaşayanlar ve yolu oradan geçenler Birleşik Krallık’ın sürekli en canlı olan yerlerinden birinin keyfini çıkarmak için bir araya gelirler. Paylaşmayı ve hayatı sürekli yaşamayı sevenler burada ne buluyorlar? Hadi bir göz atalım.

 

1. Yemek zevkini paylaşmak Tabl.com

Nezih bir restoranda bir yemeğe ödeyeceğiniz parayla, şehir içinde ve civarındaki sürpriz mekanlarda bir yemek macerası yaşayabilir ve aşçılarla ve müstakbel yeni arkadaşlarla yemek yiyebilirsiniz. Güzel bir serada yenilen bir Türk yemeği ziyafetinden Hove’daki tarihi bir evde £25 pounda polisiye roman yazarlarıyla paylaşacağınız enfes vejetaryen atıştırmalıklara kadar… yeni bir şeyler sizi bekliyor.
 

2. Yolculuğu ve evi paylaşmak: Compareandshare.com

Bir Brighton sakininin arabasıyla (genellikle trenden daha ucuza) sizi civardaki küçük, sevimli kasabalardan Hastings ya da Eastbourne’a götürmesine ne dersiniz? Ya da göz alabildiğine bir dalgalı deniz manzarasına bakan bir sakinin evinde kalmaya? Compareandshare.com size, kaleden fenere ya da sıradan dairelere ve hatta yolculuk paylaşımına kadar çok miktarda paylaşım sitesini bir arada sunar. Sizin tarzınıza, fiyat aralığınıza ve tarihlerinize uygun seçenekleri görmek için bir göz atınız.
 

3. Aynı kafada insanlarla paylaşmak: Meetup.com

Son moda olan sahil barlarını denemek için yeni arkadaşlar mı istiyorsunuz? Ya da sizi Brighton’ın gizli hazinelerine koşu turuna götürecek birilerini bulmak ister misiniz? Meetup.com’un Brighton sayfaları meditasyondan öğrenme engellilere yardım gönüllülerine kadar her şey için ücretsiz grupların gayri resmi bir listesini yayınlamaktadır.
 

4. Giysi paylaşmak: Eski Püskü Yenileme

Şehrin civarında arada bir olan bu Eski Püskü yenileme olaylarında başkalarının eski eşyalarıyla 10 parçaya kadar değişim yapabilirsiniz. Yeni değişimin ne zaman olacağını swishing.wix.com/rags-revival adresinden öğrenebilirsiniz.
 

5. Bisiklet paylaşmak: Spinlister.com

Her hangi bir Brightonlı ya da bir misafir için Brighton’ın deniz kenarında Marocco’nun dondurma dükkanından Rottingdean’deki Rudyard Kipling’in bahçelerine kadar olan büyüleyici bembeyaz tepeler boyunca bisiklet kullanmak büyük bir zevktir. Spinlister bu yolculuk için size birkaç pounda iyi bir dağ bisikletini ya da £17 pound civarına eski bir yarış bisikletini ödünç verebilecek Brighton sakinlerini yayınlamaktadır.

Liste Compare and Share Şehir Rehberi’nin editörü Claudia Cahalane tarafından derlenmiştir.

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Future Tense

Simple Past Tense

İngilizce Sıfatlar

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL