NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci İngilizce Eğitim Setleri ve Online İngilizce Kursu Bir Arada

Uzaktan Öğrenim Kursları

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Uzaktan öğrenim kursları normal kurslardan daha mı iyidir? -  Are distance learning courses better than regular courses?   isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını görebilirsiniz.

Are Distance Learning Courses Better Than Regular Courses? 

If you ever have the opportunity to visit any of the online university for enrolling yourself in the distance learning course, then you must also in addition, get the information about all kinds of courses that are offered there along with also the kind of environment it offers, the people who works and the students who study at these online distance learning universities. 

There are many universities that conduct information days and evenings when you are allowed to views of the university premises. Similarly, if you want to make a background check about the university, the best source for you would be to contact the distance learning students.  

There are many alumni associations that organize a variety of activities and whose members have once been a part of the distance learning courses in these universities. You can also approach them for gathering information about the distance learning courses. Since they were a part of the university before, they will be able to give you correct information about the university and its background too.  

These alumni associations also arrange for the annual free fairs on the distance learning information in almost all cities of the country. There are participants who come from various countries to attend the discussions that take place in these fairs about the present education scenario and also the job prospects in the entire world. Thus it is indeed a great opportunity for you to meet up with such representatives and obtain all the required general information about the distance learning courses.  

Another way of finding and choosing the correct distance learning program is to do some research online and go through the various sites of these online distance learning universities.  

The distance learning courses are mainly aimed at those working professionals and the students who work in the managerial posts or want to hone their skills in leadership etc. Here are some general criteria that you must be eligible in, in order to get admission in the distance learning course of MBA. You must have a good academic background with great results, you must also have at least 2 years or more of work experience in the domain of your choice, you must bring with you two or more letters of recommendation etc.  

The distance learning is an open course and is conducted all over the world. The distance learning courses are usually conducted via the e learning mode, with the help of emails, teleconference, video and audio conferencing etc. The in the distance learning mode is great for people who can combine their job and family commitments along with studies. The study hour for such distance learning courses are rather very flexible and you can study at your own pace and convenience. Distance is not an obstacle when it comes to the distance learning mode and hence, you can easily get hold of a foreign degree while sitting at the comforts of your home in your country of residence. 

Uzaktan Öğrenim Kursları Normal Kurslardan daha mı iyidir?

Online  üniversitelerin uzaktan öğrenim kursuna kaydınızı yaptırmak için, internetteki üniversitelerden herhangi birini ziyaret etme fırsatını  bulursanız, o zaman önerilen programın türü, bu internet ortamındaki uzaktan öğrenim üniversitelerinde çalışan kişiler ve okuyan öğrencilerle birlikte sunulan tüm kurs çeşitleriyle ilgili bilgileri de edinmek zorundasınız.

 
Üniversite binalarının görünümlerine erişebildiğinizde, bilgilendirme günleri ve akşamları düzenleyen pek çok üniversite bulunmaktadır. Benzer şekilde üniversitenin geçmişini kontrol etmek isterseniz, sizin için en iyi kaynak uzaktan öğrenim gören öğrencilerle temas kurmak olacaktır.
 
Bu üniversitelerde, bir zamanlar uzaktan öğrenim kurslarının bir parçası olan üyelerin bulunduğu ve çeşitli aktiviteler düzenleyen pek çok mezun dernekleri vardır. Daha önceden üniversitenin bir parçası oldukları için üniversite ve geçmişiyle de ilgili doğru bilgiyi verebileceklerdir.
 
Aynı zamanda bu mezun dernekleri ülkenin neredeyse tüm şehirlerinde uzaktan öğrenim bilgisi üzerine her yıl ücretsiz fuarlar düzenlemektedirler. Bu fuarlarda eğitim tasarıları ve aynı zamanda tüm dünyadaki iş beklentileri hakkında yer alan tartışmalara katılmak için çeşitli ülkelerden gelen katılımcılar bulunmaktadır. Bu yüzden bu türden temsilcilerle buluşmak ve uzaktan öğrenim kursları için gereken tüm genel bilgileri elde etmek için aslında bu harika bir fırsattır.
 
Doğru uzaktan öğrenim programını bulmanın ve seçmenin bir başka yolu da internette biraz araştırma yapmak ve internetteki uzaktan öğrenim yapan bu üniversitelere ait çeşitli siteleri incelemektir.
 
Uzaktan öğrenim kursları esasen çalışan profesyonelleri ve yönetimsel görevlerde çalışan veya liderlik becerilerine odaklanmak isteyen öğrencileri vs. hedef almaktadır. İşte, işletme yönetimi mastırının (MBA)uzaktan öğrenim kursuna kabul edilmek için elverişli olmanız gereken birkaç genel ölçüt. Mükemmel sonuçları olan iyi bir akademik öz geçmişe sahip olmalısınız, aynı zamanda seçtiğiniz alanda en az 2 yıl veya daha fazla süren iş tecrübeniz de olmalıdır, yanınızda iki veya daha fazla tavsiye mektubu getirmelisiniz, vs.
 
Uzaktan öğrenim açık bir kurstur ve tüm dünyada uygulanmaktadır. Uzaktan öğrenim kursları genellikle e- eğitim biçiminde, e-posta, telekonferans, video ve görüntüsüz konferans vs. yardımıyla yürütülmektedir. Uzaktan öğrenim biçimi, iş ve aile yükümlülüklerini çalışmalarıyla birlikte bir araya getirebilecek insanlar için mükemmeldir. Bu türdeki uzaktan öğrenim kurslarının çalışma saatleri oldukça esnektir, kendi hız ve uygunluğunuza göre çalışabilirsiniz. Uzaktan öğrenim söz konusu olduğunda mesafe bir engel değildir ve dolayısıyla ikamet ettiğiniz ülkede, evinizin rahatlığında oturarak kolaylıkla yurtdışından bir derece elde edebilirsiniz.

https://www.articlecity.com/articles/education/article_2534.shtml

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Sayılar

İngilizce Gramer

Past Perfect Tense

 

 

Tüm diğer konularımızı  İngilizce Konu Listesi  sayfamızda bulabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL