NE ARAMIŞTINIZ?

Tarihçemiz ve Hakkımızda

Limasollu Naci Öğretim Yayınları

About us in English

50 Yılı Aşan Şirket Şilti-İstanbul Ticaret Odası
50 Yılı Aşan Şirket Şilti-İstanbul Ticaret Odası

 

Limasollu Naci Öğretim Yayınları, kurucumuz Sayın Naci Limasollu tarafından 1954 yılında faaliyete başlatıldı.

O zamanlar mektupla öğretim adı verilen sistem, Türkiye için büyük bir yenilikti. Ders üniteleri, fasiküller halinde her hafta öğrencilere postalanıyordu. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu sistemi, o günkü teknik zorluklar içinde gerçekleştirmek ve başarılı olmak büyük bir maceraydı ama, yöntem çok başarılı oldu ve 5-10 aboneyle başlayan mektupla öğretim, birkaç yıl içinde onbinlerce aboneye ulaştı. Yakınlarınıza sorarsanız, şu anda yaşı 40’ın üstünde olan herkes, öğrencilik yıllarında mutlaka kuruluşumuzun mektupla öğretim yayınları ile tanışmıştır.

1954 senesinde, Beyoğlu İstiklal Caddesinde, Türkiye’nin ilk yabancı dil dershanesi, kuruluşumuz tarafından açılmıştır. Bunu ileriki yıllarda, Cihangir ve Şişli’de açılan dershanelerimiz izlemiştir.

1956 yılında kuruluşumuz, yine o zamanki adı İngilizce konuşma kampı olan, yaz okulları faaliyetlerine başladı. Karadeniz Bölgesinin güzellikler içindeki sahil kasabası Abana’da başlayan faaliyetlere, daha sonra Bodrum-Karatoprak (şimdiki ismi ile Turgut Reis), Akbük ve Antalya’da da 1991 yılına kadar devam edildi. Bugün hemen hemen her il ve ilçede çok çeşitli kuruluşlar tarafından uygulanan bu modelin, Türkiye’deki ilk yaratıcısı ve uygulayıcısı kuruluşumuz olmuştur. Yine şu anda yaşı 40’ın üstünde binlerce kişi, gençlik yıllarında kuruluşumuzun yaz okullarında mutlu anılara sahiptirler.

1973-1991 yılları arasında yaz okulu organizasyonlarımıza İngiltere’deki Kessingland yaz okulu da eklendi.

1991 yılından sonra kuruluşumuz, tüm öğretim faaliyetlerini, yayıncılık alanına toplamıştır.

Bugün adı uzaktan eğitim olarak değişen mektupla öğretim sistemini, günümüz şartlarına göre devamlı geliştiren kuruluşumuz, bugün bu alandaki 67 yıllık tecrübesini, yurtdışında aynı alanda faaliyet gösteren öğretim kurumları ile olan bağlantıları ile güçlendirmekte ve tüm dünyadaki yenilikleri anında Türkiye’ye getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır.

Misyonumuz

Günümüz dünyasında, bir toplumun uluslar arası ilişkilerde başarılı bir ülke olabilmesi için, yabancı dil bilme oranının çok yüksek olması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, ülkemizde yabancı dil öğrenimini, en sistemli , en kolay ve en ekonomik şekilde yapma hizmetini kendi görevi saymakta ve bu hizmeti en geniş kitlelere yayabilmek için çalışmaktadır.

Vizyonumuz

 

Öyle gözüküyor ki, gelişen internet ağı ve teknolojik imkanlar, yakın gelecekte uzaktan eğitim alanında pek çok yeniliği görmemizi sağlayacaktır. Artık günümüzde dijital eğitim, en önde gelen eğitim sistemi olmaktadır ve tüm sistemlerin içinde en başarılısıdır.

Kuruluşumuz, tüm dünyada yabancı dil öğrenimi konusunda gelişen bu yenilikleri takip etmekte, yurt dışındaki öğretim kuruluşları ile temasta olmakta ve her yeniliği yabancı dil eğitim setlerine ilave ederek, bu imkanlardan ülkemizin de yararlanmasını sağlamaktadır. Hep beraber nice başarılı yıllara.


Tunç Limasollu

Limasollu Naci
Öğretim Yayınları

 

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL