NE ARAMIŞTINIZ?

Firmamızın Tarihçesi

Limasollu Naci Öğretim Yayınları

About us in English

Basında Limasollu Naci Yayınları

Marka Tescil Belgesi

50 Yılı Üyeliği Aşan Şirket Plaketi-İstanbul Ticaret Odası
İstanbul Ticaret Odası, Tarafından Kurumumuza Verilen
50 Yıllık Üyelik Teşekkür Plaketi - 2004

 

Limasollu Naci Öğretim Yayınları, kurucumuz Sayın Naci Limasollu tarafından 1954 yılında faaliyete başlatıldı.

O zamanlar mektupla öğretim adı verilen sistem, Türkiye için büyük bir yenilikti. Ders üniteleri, fasiküller halinde her hafta öğrencilere postalanıyordu. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu sistemi, o günkü teknik zorluklar içinde gerçekleştirmek ve başarılı olmak büyük bir maceraydı ama yöntem çok başarılı oldu ve 5-10 aboneyle başlayan mektupla öğretim, birkaç yıl içinde onbinlerce aboneye ulaştı. Yakınlarınıza sorarsanız, şu anda yaşı 40’ın üstünde olan herkes, öğrencilik yıllarında mutlaka kuruluşumuzun mektupla öğretim yayınları ile tanışmıştır.

1954 senesinde, Beyoğlu İstiklal Caddesinde, Türkiye’nin ilk yabancı dil dershanesi, kuruluşumuz tarafından açılmıştır. Bunu ileriki yıllarda, Cihangir ve Şişli’de açılan dershanelerimiz izlemiştir.

1956 yılında kuruluşumuz, yine o zamanki adı İngilizce konuşma kampı olan, yaz okulları faaliyetlerine başladı. Karadeniz Bölgesinin güzellikler içindeki sahil kasabası Abana’da başlayan faaliyetlere, daha sonra Bodrum-Karatoprak (şimdiki ismi ile Turgut Reis), Akbük ve Antalya’da da 1991 yılına kadar devam edildi. Bugün hemen hemen her il ve ilçede çok çeşitli kuruluşlar tarafından uygulanan bu modelin, Türkiye’deki ilk yaratıcısı ve uygulayıcısı kuruluşumuz olmuştur. Yine şu anda yaşı 40’ın üstünde binlerce kişi, gençlik yıllarında kuruluşumuzun yaz okullarında mutlu anılara sahiptirler.

 

Naci Limasollu - 1983 İngilizce Yaz Okulunda Öğrencileriyle   Akbük / Muğla
Naci Limasollu - 1983 İngilizce Yaz Okulunda Öğrencileriyle   Akbük / Muğla

 

1973-1991 yılları arasında yaz okulu organizasyonlarımıza İngiltere’deki Kessingland yaz okulu da eklendi.

1991 yılından sonra kuruluşumuz, tüm öğretim faaliyetlerini, yayıncılık alanına toplamıştır. Bugün adı uzaktan eğitim olarak değişen mektupla öğretim sistemini, günümüz şartlarına göre devamlı geliştiren kuruluşumuz, bugün bu alandaki 70 yıllık tecrübesini, yurtdışında aynı alanda faaliyet gösteren öğretim kurumları ile olan bağlantıları ile güçlendirmekte ve tüm dünyadaki yenilikleri anında Türkiye’ye getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır.

 

Tunç Limasollu, Ayten Keçeci, Hans de Korte
Tunç Limasollu, Ayten Keçeci, Hans de Korte

Misyonumuz

Günümüz dünyasında, bir toplumun uluslar arası ilişkilerde başarılı bir ülke olabilmesi için, yabancı dil bilme oranının çok yüksek olması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, ülkemizde yabancı dil öğrenimini, en sistemli, en kolay ve en ekonomik şekilde yapmayı kendi görevi saymakta ve bu hizmeti en geniş kitlelere yayabilmek için çalışmaktadır.
 

Vizyonumuz

Öyle gözüküyor ki, gelişen internet ağı ve teknolojik imkanlar, yakın gelecekte uzaktan eğitim alanında pek çok yeniliği görmemizi sağlayacaktır. Artık günümüzde dijital eğitim, en önde gelen eğitim sistemi olmaktadır ve tüm sistemlerin içinde en başarılısıdır.

Kuruluşumuz, tüm dünyada yabancı dil öğrenimi konusunda gelişen bu yenilikleri takip etmekte, yurt dışındaki öğretim kuruluşları ile temasta olmakta ve her yeniliği Yabancı Dil Eğitim Setleri ve Online Eğitim Kurslarına ilave ederek, bu imkanlardan ülkemizin de yararlanmasını sağlamaktadır. Hep beraber nice başarılı yıllara.

Tunç Limasollu

Limasollu Naci
Öğretim Yayınları

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL