• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Tarihçemiz ve Hakkımızda

  About us in English

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları, kurucumuz Sayın Naci Limasollu tarafından 1954 yılında faaliyete başlatıldı.

  O zamanlar mektupla öğretim adı verilen sistem, Türkiye için büyük bir yenilikti. Ders üniteleri, fasiküller halinde her hafta öğrencilere postalanıyordu. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu sistemi, o günkü teknik zorluklar içinde gerçekleştirmek ve başarılı olmak büyük bir maceraydı ama, yöntem çok başarılı oldu ve 5-10 aboneyle başlayan mektupla öğretim, birkaç yıl içinde onbinlerce aboneye ulaştı. Yakınlarınıza sorarsanız, şu anda yaşı 40’ın üstünde olan herkes, öğrencilik yıllarında mutlaka kuruluşumuzun mektupla öğretim yayınları ile tanışmıştır.

  1954 senesinde, Beyoğlu İstiklal Caddesinde, Türkiye’nin ilk yabancı dil dershanesi, kuruluşumuz tarafından açılmıştır. Bunu ileriki yıllarda, Cihangir ve Şişli’de açılan dershanelerimiz izlemiştir.

  1956 yılında kuruluşumuz, yine o zamanki adı İngilizce konuşma kampı olan, yaz okulları faaliyetlerine başladı. Karadeniz Bölgesinin güzellikler içindeki sahil kasabası Abana’da başlayan faaliyetlere, daha sonra Bodrum-Karatoprak (şimdiki ismi ile Turgut Reis), Akbük ve Antalya’da da 1991 yılına kadar devam edildi. Bugün hemen hemen her il ve ilçede çok çeşitli kuruluşlar tarafından uygulanan bu modelin, Türkiye’deki ilk yaratıcısı ve uygulayıcısı kuruluşumuz olmuştur. Yine şu anda yaşı 40’ın üstünde binlerce kişi, gençlik yıllarında kuruluşumuzun yaz okullarında mutlu anılara sahiptirler.

  1973-1991 yılları arasında yaz okulu organizasyonlarımıza İngiltere’deki Kessingland yaz okulu da eklendi.

  1991 yılından sonra kuruluşumuz, tüm öğretim faaliyetlerini, yayıncılık alanına toplamıştır.

  Bugün adı uzaktan eğitim olarak değişen mektupla öğretim sistemini, günümüz şartlarına göre devamlı geliştiren kuruluşumuz, bugün bu alandaki 65 yıllık tecrübesini, yurtdışında aynı alanda faaliyet gösteren öğretim kurumları ile olan bağlantıları ile güçlendirmekte ve tüm dünyadaki yenilikleri anında Türkiye’ye getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır.

  Misyonumuz

  Günümüz dünyasında, bir toplumun uluslar arası ilişkilerde başarılı bir ülke olabilmesi için, yabancı dil bilme oranının çok yüksek olması gerekmektedir.

  Kuruluşumuz, ülkemizde yabancı dil öğrenimini, en sistemli , en kolay ve en ekonomik şekilde yapma hizmetini kendi görevi saymakta ve bu hizmeti en geniş kitlelere yayabilmek için çalışmaktadır.

   

  Vizyonumuz

  Öyle gözüküyor ki, gelişen internet ağı ve teknolojik imkanlar, yakın gelecekte uzaktan eğitim alanında pek çok yeniliği görmemizi sağlayacaktır. Artık günümüzde uzaktan eğitim, en önde gelen eğitim sistemi olmaktadır ve tüm sistemlerin içinde en başarılısıdır.

  Kuruluşumuz, tüm dünyada yabancı dil öğrenimi konusunda gelişen bu yenilikleri takip etmekte, yurt dışındaki öğretim kuruluşları ile temasta olmakta ve her yeniliği yabancı dil eğitim setlerine ilave ederek, bu imkanlardan ülkemizin de yararlanmasını sağlamaktadır. Hep beraber nice başarılı yıllara.

  Limasollu Naci
  Öğretim Yayınları


   

  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works