NE ARAMIŞTINIZ?

Pazar araştırmasının önemi ve takip edilen trendler

İçerik Listesi

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde,  Pazar araştırmasının önemi ve takip edilen trendler - The importance of market research and trends following isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

The importance of market research and trends following


Market  means that there is a region and some people including the necessities of people, opportunities which are valid for the actual time globally. Market Research is not only informations about actual time’s necessities , opportunities and threats but also guide to assist to develop the ability of management and follow the trends of a current time.

Firstly,  everyone should comprehend that planning and execution are so important basically. Market research serves to explore new areas on which people live and need new products so as to consume for a defined period. Market Researches  serves to predict future consuming trends and attitudes by voting and sharing people’s comments and opinions. 

 In this process, the marketing strategies are applied when the products and people  are come together. We need to develop some methodologies while applying for the strategies . In order to develop some methodologies, experts take advantages of different kind of sciences such as statistics, geodemography etc…The informations should be both concrete and true with utmost accuracy.  

Future trends are not researched and only can be guessed in advance. Marketing Researches , in this sense,  convey an important role while following the trends. Market Research Industry  apply for behavioral sciences optimizing Neurological and Physiological, Decision –Making Science’s measures actually anymore. This is the most followed trend by Marketing Research Companies and Corporates by implementing Customers’ attitudes and preferences. Advanced research methodologies are applied in order to achieve for engaging these clients effectively and providing a loyalty of clients for a long-term. 

Consequently, with a contribution of motivational , organizational behaviour and financial research, good marketing research improves the facts for  predictions and decision -making accurately.

Pazar araştırmasının önemi ve takip edilen trendler


Pazar,  küresel olarak eş zamanda geçerli olan insan ihtiyaçlarını ve fırsat içeren bir bölge ve bazı insanların yer aldığı piyasa anlamına gelmektedir. Pazar Araştırması ise sadece güncel zamanın ihtiyaç, fırsat ve tehditlerini içeren bilgiler değil, aynı zamanda yönetim yeteneğini geliştirmeye ve trendlerini takip etmeye yarayan bir rehberdir.

İlk olarak, herkes temelde planlama ve yönetimin çok önemli olduğunu anlamalıdır. Pazar Araştırması, insanların üzerinde yaşadığı yeni bölgeleri ve tanımlanmış bir dönem için tüketilmek üzere ihtiyaç duyduğu yeni ürünleri keşfetmeye hizmet eder. Pazar Araştırmaları, insanların yorumlarını ve düşüncelerini paylaşarak ve oylayarak gelecekte tüketilecek trend ve tutumları tahmin etmeye yarar.

Bu süreçte, pazarlama stratejilerine ürün ve kişiler bir araya geldiği zaman başvurulur. Bu stratejilere başvururken bazı metodolojileri geliştirme ihtiyacı doğar. Bu metadolojileri geliştirmek için, uzmanlar istatistik, geodemografi gibi farklı bilim türlerinin avantajlarından faydalanırlar. Pazarlama Araştırmaları sonucu elde edilen bilgiler tam bir doğruluk ile somut ve gerçek olmalıdır.

Gelecek trendler araştırılmaz ve sadece önceden tahmin edilebilir. Pazarlama Araştırmaları, bu anlamda, trendleri takip ederken önemli bir rol taşır. Günümüzde  artık, Pazar Araştırma Endüstrisi,  Nöroloji ve Fizyoloji, Karar Verme Bilimlerinin ölçümlerini iyileştirerek davranış bilimlerine başvurmaktadır.  Bu, müşteri tutum ve tercihlerini uygulayarak , pazar araştırma şirket ve kurumları tarafından en çok takip edilen trenddir. Gelişmiş araştırma metodolojilerine, bu müşterileri katmayı ve uzun vadede müşterilerin bağlılığını sağlamayı başarmak için başvurulur.

Sonuç olarak, motivasyonel, organizasyonel davranış ve finansal araştırmanın katkısı ile iyi bir pazar araştırması, doğru şekilde tahminler ve karar almak için  gerçekleri geliştirir .

Bu konunun diğer linklerini listede görebilirsiniz. 

İngilizce Türkçe çeviri konusunun ilk sayfasına dönmek için tıklayabilirsiniz

İngilizce Türkçe çeviri

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Simple Present Tense

Present Continuous Tense

İngilizce Meyveler

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL