• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Romeo ve Juliet Hikayesinin Özeti


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Shakespeare’in Romeo and Juliet isimli eserinin özeti olan bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Çeviri Tarihi:27.12.2016

  Romeo and Juliet
   
  Romeo and Juliet fall in love at a party. But they come from families which hate each other. They are sure they will not be allowed to marry. Nevertheless, helped by Friar Laurence, they marry in secret instead. Unfortunately, before their wedding night Romeo kills Juliet\’s cousin in a duel, and in the morning he is forced to leave her. If he ever returns to the city, he will be put to death.

  Juliet\’s parents told her she must marry Paris. Her parents do not know she is already married. She refuses in the beginning, but later agrees because she plans to fake her death and escape to be with Romeo forever; again with the help of Friar Laurence.

  Frair Laurence designs the plan. He gives Juliet a sleeping potion. She appears to be dead and was put in a tomb. However, Romeo does not know about the plan, visits her grave, thinks she is dead, and kills himself. When Juliet finally wakes up, she discovers that Romeo is dead and then kills herself.
  Romeo ve Juliet

  Romeo ve Juliet bir partide birbirlerine aşık oldular. Fakat birbirlerinden nefret eden ailelerden gelmekteydiler. Tabii ki evlenmelerine izin verilmedi. Nevar ki Friar Laurence’ın yardımıyla gizlice evlendiler. Ne yazik ki evlendikleri geceden bir gün önce Romeo, Juliet’in bir düelloda kuzenini öldürdü ve ertesi sabah onu terk etmek zorunda kaldı. Eğer şehre geri dönerse idam edilecekti.

  Juliet’in ailesi, Paris ile evlenmesi gerektiğini söyledi. Ailesi onun evlenmiş olduğunu bilmiyordu. O, önce reddeder, fakat sonra kabul eder. Çünkü, yine Friar Laurence’ın yardımıyla, ölü taklidi yaparak, ölünceye kadar yanında kalmak üzere Romeo’ya kaçmaya karar verir.
   
  Friar Laurence planını hazırlar, Juliet’e uyku hapı verir, o, ölü gibi gözükür ve bir katafalka konur. Ne varki, Romeo planı bilmez, onun katafalkını ziyaret eder, öldüğünü düşünür (zanneder) ve kendini öldürür (intihar eder). Sonunda Juliet uyanır, Romeo’nun ölüsünü bulur ve o da kendisini öldürür.


  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works