• sepet
 • (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.

  İngilizce Kelimeler Hakkında Genel Bilgiler

  English Words

  ingilizce kelime çeşitleri

  Sitemizin ingilizce kelimeler sayfasında ve ayrıca Limasollu Naci Öğretim Yayınları’nın  İngilizce eğitim seti  içeriğinde, çeşitli kelime öğrenme çalışmaları yapılmakta ve ingilizce kelimeler, okunuşları ve anlamları ile birlikte öğrenilmektedir.

  Birçok kişi ingilizce öğrenme uğraşına başlarken,öncelikle kelime öğrenmek ve ezberlemek konusuna çok önem verir.
   
  Kelime öğrenmek tabii ki ingilizce konuşabilme konusunda çok yararlıdır. Ancak işe  ingilizce gramer  ile başlamak temelinizi daha güçlü kurmanızı sağlar.
   
  Yeni bir kelime, cümle içinde öğrenilirse, tek başına öğrenmeye çalışmaktan daha kolay akılda kalır.
   
  İngilizce kelimeler konusunda başlangıçta öğrenenleri zorlayan bir diğer konuda ingilizce de yazım konusunda türkçemizdeki gibi kesin kuralların olmamasıdır. Bu konuyu  ingilizce alfabe  sayfasımızda da görebilirsiniz.
   
  Ancak bu durum sizi korkutmasın. Yukarıda belirttiğimiz gibi ingilizceyi öğrenmeye başladıkça, kelimelerin yazımı ve okunuşu size başlangıçtaki gibi zor gelmeyecektir.

  İngilizce Kelimeler Yazımı Niçin Zordur ?

  Kelimelerin yazım biçimi ile kelimelerin okunuş biçiminin incelenmesinde mantıksal bir kalıbın bulunmadığı görülmektedir. Bunun nedeni, birçok başka dillerin karışımından meydana gelmiş olmasıdır.
   
  Bir dilin nasıl oluştuğunu ve nerelerden geldiğini araştıran bilim dalına Etimoloji denir.

  İngilizce Kelimeler Nasıl Oluşmuştur ?

  Tarihte Britanya adalarında çok çeşitli toplumlar yaşadılar. Bu toplumların her biri ingilizce diline kendi sözcüklerini kattılar.
   
  Daha sonra, Britanya adalarının, İskandinavya ile olan ilişkileri nedeniyle ingilizce diline İskandinav sözcüklerinin girmesi ve Normanlarla olan bağlantılarla da Fransızca sözcüklerin kullanılması başladı.
  ingilizce kelime özellikleri
  Eski Bretonlar Celtic denen bir dil konuşuyorlardı. Ardından Britanya, Romalılar tarafından istila edildi ve bunlar, bugün kullanılan Roma alfabesini de beraberlerlerinde getirdiler.
   
  Roma’lıların gücü çöktüğünde, Britanya, Jütlerin, Saksonlar’ın ve ingilizlerin egemenliğine geçti. Sonuçta tüm bu dilleri karışarak ingilizce dilin gerçek temeli olan Anglo Sakson dilini oluşturdu.
   
  Ayrıca İngilizler ikiyüzyıl Hindistan ile çok yakın ilişkiler içinde oldular, böylece birçok Hintçe sözcük de ingilizce dili içine girdi. Bütün bu karışımların sonucu olarak, 20.Yüzyılda dünyada en çok kullanılan dil olan, bugünkü ingilizce dili oluştu.
   
  Gördüğümüz gibi ingilizce dilinin belli bir imla kuralının olmamasının nedeni, böyle birçok farklı kurala bağlı dilin bir araya gelerek bugünkü ingilizce dilinin oluşturmasındandır.

  Kelime Öğrenmek, İngilizce Öğrenmek İçin Faydalı Mıdır?

  Dil uzmanları, bir yabancı dili kolay öğrenebilmek için, o dilde çok kullanılan kelimelerin öğrenilmesinin başlangıçta çok faydalı olduğuna inanmaktadırlar. Ancak, o dili mükemmel konuşmak için gramer bilgisi esastır. Sadece kelime ezberlemek yeterli olmaz. Çok kullanılan kelimeleri öncelikli olarak öğrenmeye çalışırken, aynı zamanda da sistemli bir ingilizce gramer çalışması yapmak gerekmektedir.

  Kelimeler bölümümüzün diğer başlıklarına ve İngilizce bölümümüzün diğer tüm konularına yukarıda sol baştaki faydalı bilgiler butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.


  Tanıtım Videosu
  İngilizce Eğitim Seti 1.Kur tanıtım videosu
  İngilizce eğitim setleri 4 kur bir arada tanıtımı

  ingilizce seviye testi tanıtımı
  İngilizce öğrenimi hakkında en önemli 8 soru ve cevabı

  Fiyat listesi ve satın al

  İngilizce öğrenimi hakkında en önemli 5 nokta

  Türkiyede en çok satılan en iyi İngilizce eğitim seti

  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

   

   

  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works