NE ARAMIŞTINIZ?

Tokyodaki En Popüler Turistik Yerler

Popular tourist attractions in Tokyo

Tokyo, the capital city of Japan, is also home to the Imperial Palace and the seat of Government and Parliament. In East-Central Honshu, the largest of Japan's main islands, this heavily populated city is well worth exploring. One of the world's most modern cities in terms of its infrastructure and design. Due largely to the 1923 earthquake and the devastation of WWII, Tokyo also holds the title of the world's most expensive city in which to live; fortunately, it's also one of the easiest to get around thanks to its superb rail and subway networks.
 

Popular tourist attractions in Tokyo


Japonya'nın başkenti Tokyo, aynı zamanda İmparatorluk Sarayı'na ve Hükümet ve Parlamento binasına ev sahipliği yapmaktadır. Japonya'nın ana adalarının en büyüğü olan Doğu-Orta Honshu'da, yoğun nüfuslu bu şehir keşfedilmeye değer. Altyapısı ve tasarımı açısından dünyanın en modern şehirlerinden biri. Büyük ölçüde 1923 depremi ve 2. Dünya Savaşı'nın yıkımı nedeniyle Tokyo, aynı zamanda yaşanacak dünyanın en pahalı şehri unvanına da sahip; Neyse ki, mükemmel demiryolu ve metro ağları sayesinde dolaşması en kolay olanlardan biri.
 

The cultural side of Tokyo is famous for its numerous things to do and top attractions, including museums, festivals, internationally noted cuisine, and professional sports clubs, including baseball, football, along with traditional Japanese pursuits like sumo wrestling.

Popular tourist attractions in Tokyo


Tokyo'nun kültürel tarafı, yapılacak sayısız şey ve müzeler, festivaller, uluslararası tanınmış yemekler ve beyzbol, futbol gibi profesyonel spor kulüpleri ve sumo güreşi gibi geleneksel Japon uğraşları gibi en gözde turistik yerleriyle ünlüdür.
 

It's also a city rich in music and theatre, with numerous venues featuring everything from Japanese to modern dramas, symphony orchestras, and pop and rock concerts. Discover the best places to visit in the city with our list of the top attractions in Tokyo.
 

Aynı zamanda Japon kültüründen esinlenen modern dramalara, senfoni orkestralarına, pop ve rock konserlerine kadar her şeyi içeren çok sayıda mekanıyla müzik ve tiyatro açısından zengin bir şehir. Tokyo'daki en iyi turistik yerler listemiz ile şehirde ziyaret edilecek en iyi yerleri keşfediniz.

1. The Imperial Palace (Tokyo İmparatorluk Sarayı)

1. The Imperial Palace (Tokyo İmparatorluk Sarayı)


The chief attraction of Tokyo's Marunouchi district is the Imperial Palace with its beautiful 17th-century parks surrounded by walls and moats. Still, in use by the Imperial family, the Imperial Palace stands on the site where, in 1457, the Feudal Lord Ota Dokan built the first fortress, the focal point from which the city of Tokyo (or Edo, as it was then) gradually spread.
 

Tokyo'nun Marunouchi bölgesinin başlıca cazibe merkezi, duvarlar ve hendeklerle çevrili 17. yüzyıldan kalma güzel parklarıyla İmparatorluk Sarayı'dır. Hala İmparatorluk ailesi tarafından kullanımda olan İmparatorluk Sarayı, 1457'de Feodal Lord Ota Dokan'ın Tokyo şehrinin (veya o zamanlar olduğu gibi Edo'nun) ilk kaleyi inşa ettiği yer zamanla yayılarak odak noktası olmuştur.

2.Ginza District (Ginza Bölgesi)

2.Ginza District (Ginza Bölgesi)


Ginza is Tokyo's busiest shopping area and is as iconic as Times Square in New York, and much older. It's been the commercial centre of the country for centuries and is where five ancient roads connecting Japan's major cities all met. Lined by exclusive shops and imposing palatial stores, the Ginza district is also fun to simply wander around or, better still, sit in one of its many tea and coffee shops or restaurants while watching the world rush past.
 

Ginza, Tokyo'nun en işlek alışveriş bölgesidir ve New York'taki Times Meydanı kadar ikoniktir ve çok daha eskidir. Yüzyıllardır ülkenin ticaret merkezidir ve Japonya'nın büyük şehirlerini birbirine bağlayan beş antik yolun buluştuğu yerdir. Seçkin ve görkemli mağazaların sıralandığı Ginza bölgesi, etrafta dolaşmak ya da daha da iyisi, dünyanın koşuşturmacasını izlerken çay ve kahve dükkanlarından veya restoranlarından birinde oturmak için en eğlenceli yerdir.

3.The Sensō-ji Temple (Sensō-ji Tapınağı)

3.The Sensō-ji Temple (Sensō-ji Tapınağı)

In the Asakusa district of Tokyo, the exquisite Sensō-ji Temple - the city's most famous shrine -stands at the end of a long street market hosting vendors selling masks, carvings, combs made of ebony and wood, toys, kimonos, fabrics, and precious paper goods.
 

Dedicated to Kannon, the Buddhist goddess of compassion, the temple was established in AD 645 and retains its original appearance despite having been rebuilt numerous times.
 

Highlights include the Kaminari-mon Gate with its 3.3-meter-high red paper lantern bearing the inscription "Thunder Gate;" the famous and much-loved Incense Vat, reputed to drive away ailments (you'll see people cupping their hands around the smoke and applying it to the part of their body needing healing); and the fascinating temple doves said to be Kannon's sacred messengers. (They also tell fortunes by pulling cards from a deck).
 

Tokyo'nun Asakusa semtinde, şehrin en ünlü tapınağı olan seçkin Sensō-ji Tapınağı, maskeler, oymalar, abanoz ve tahtadan yapılmış taraklar, oyuncaklar, kimonolar, kumaşlar ve değerli kağıt ürünler satan satıcılara ev sahipliği yapan uzun bir sokak pazarının sonunda duruyor.
 

Budist şefkat tanrıçası Kannon'a adanan tapınak, MS 645'te kurulmuştur ve defalarca yeniden inşa edilmesine rağmen orijinal görünümünü korumaktadır.
 

Öne çıkan özellikler arasında 3.3 metre yüksekliğindeki kırmızı kağıt fenerinin üzerinde "Gök Gürültüsü Kapısı" yazan Kaminari-mon Kapısı; rahatsızlıkları uzaklaştırmasıyla tanınan ünlü ve çok sevilen Tütsü Teknesi (insanların ellerini dumanın etrafından çarptıklarını ve vücudunun iyileşmeye ihtiyacı olan bölgelerine uyguladıklarını göreceksiniz) Ve büyüleyici tapınak güvercinlerinin Kannon'un kutsal elçileri olduğu söyleniyor. (Ayrıca güvercinler desteden kart çekerek servet anlatırlar).

https://www.lionairthai.com/en/cheap-flights/Japan/Narita

 

Tüm Diğer Blog Konularımızın Listesi

İngilizce Teşekkür Ederim Demenin En Şık 16 Yolu 

İngilizce Seni Seviyorum Demenin En Güzel 8 Yolu 

İngilizce Güzel Sözler 

İngilizce Atasözleri 

İngilizce Sayıların Yazılışı Bir Kurala Bağlı mıdır? 

İngilizce Alfabe Zor Mudur? 

Spor Faaliyetlerinde Yabancı Dil Bilmenin Önemi 

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş

Taksit seçeneklerini ödeme sayfamızda görebilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL