NE ARAMIŞTINIZ?

Limasollu Naci

gent ne demek Türkçe anlamı

Limasollu Naci Eğitim Yayınları
Aranan Kelime: gent
Bulunan Sonuç: 10
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

gent

i., argo erkek, adam. gent. kıs. gentleman, gentlemen.

genteel

s. soylu, kibar. (Bu kelime simdi küçültücü bir anlamda kullanılabilir) genteelly z. kibarca, zarif bir şekilde.

gentian

i. yılan otu, bot. Gentiana lutea; ecza. bu bitkinin kökünden yapılan bir kuvvet ilâcı. red gentian kızıl kantaron, bot. Gentiana purpurea.

gentile

i., s. dinsel edebiyatta Musevi olmayan kimse; s. Musevi olmayan; putperest; Romalılarda bir kabile veya millete ait; herhangi bir ırka veya memlekete verilen isme ait.

gentility

i., baz. asağ. asalet; asalete has vasıflar, kibarlık; çoğ. sahte kibarIık.

gentle

s. nazik, yumuşak huylu, kibar; tatlı; ıIımlı, mutedil; soylu, asil; hafif, latif. gently z. yavaşça, tatlılıkla, şefkatle, nezaketle. gentleness i. tatlılık, nezaket, şefkat.

gentlefolks

i., çoğ. soylu kişiler, yüksek tabaka.

gentleman

i. (çoğ. men) kibar adam, efendi, terbiyeli adam, nazik adam, iyi bir aileye mensup erkek, çelebi, centilmen. gentleman's agreement karşılıklı söz vermeye dayanan anlaşmaç gentlemanat arms iç kral muhafızlarından biriç gentleman farmer kendi zevki için çiftlik işleten efendi. gentlemaninwaiting i. kralın maiyetinde hizmet eden asilzade. gentleman of fortune avantüriye, maceraperest adam; eski korsan. gentlemanly s. efendiye yakışır.

gentlewoman

i. iyi bir aileden gelen kadın, hanımefendi, kibar kadın.

gentry

i., çoğ. İngiltere'de orta sınıf; aydın tabaka, belirli bir sınıfa küçültücü nitelikte verilen isim: the lightfingered gentry yankesici takımı.

Sitemizde İngilizce Türkçe sözlük alanında istediğiniz kelime araştırmasını yapabilir ve bilmediğiniz İngilizce kelimelerin Türkçe ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca çeviri çalışmalarınızda gereken İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. 
 

Her gün 1 yeni İngilizce kelime öğrenin

Sözlüğümüz İngilizce kelime öğrenme çalışmaları yapmak için çok uygun olarak hazırlanmıştır. Özellikle İngilizce kelime öğrenme çalışması yapmak için, alfabedeki harflerin başlığına tıklayarak o harfteki tüm İngilizce kelimeleri liste halinde görebilirsiniz. 


İngilizce Sözlükte Kelimeler Nasıl Aranmalı?

Aramak istediğiniz kelimeyi arama kutusuna yazarak Türkçe anlamını bulabilirsiniz. Veya aradığınız kelimeye, arama çubuğunun altındaki harfler listesinde baş harfini tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

İsterseniz Türkçe İngilizce Sözlük sayfasına da geçebilirsiniz.   Türkçe İngilizce Sözlük
Limasollu Naci Eğitim Yayınları

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL