NE ARAMIŞTINIZ?

İngilizce BilgilerSitemizin İngilizce bölümünde, aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. İngilizcenin öneminden başlayarak, ister seviyenizi test etmek, ister ücretsiz çok çeşitli İngilizce eğitim yöntemlerimizin örneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Limasollu Naci Öğretim Yayınları  İngilizce eğitim seti  sahibi olmak için sipariş verebilirsiniz.

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

1- İngilizce Bilmek Neden Önemlidir?

Günümüzde içinde yaşadığımız her alanda büyük bir rekabetin söz konusu olduğu dünyamızda, yabancı dil bilmek ve de özellikle İngilizce bilmek en önemli ayrıcalık olmaktadır. Hatta diyebiliriz ki bu özellik,  tüm alanlardaki becerilerden, diplomalardan daha geçerli bir özellik sayılabilmektedir. İngilizce konuşma becerisi size, yerine göre dünyanın kapısını açan bir anahtar olmaktadır.
 
Şimdi, dünya çapında başarılı olabilmek için, mutlaka İngilizce bilmek gerektiren nedenlere şöyle bir göz atalım.    İngilizce dünya üzerinde 350 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. Buna ilaveten 800 milyon kişi de, ikinci dil olarak öğrenmekte ve kullanmaktadır. Birçok Avrupa, Asya ve Güney Amerika ülkelerinde ikinci dil durumundadır. Dünyadaki tüm iş alanlarında hiç şüphesiz en geçerli dildir. Bilim dünyasında, tüm bilim adamlarının birbirleriyle anlaşabilmek için kullandıkları ortak dil olmaktadır.  Dünyamızda diplomasi, tıp, mühendislik ve sanat alanlarındaki ortak dildir. Tüm havayolları endüstrisinde kabul edilen tek dildir. Şüphesiz internet ve bilişim sektöründe en yaygın kullanılan dildir. Sonuç olarak İngilizce bilen kişi olmak, size yurt dışında istediğiniz branşta eğitim yapma fırsatı yaratır, tüm dünya ile ticaret yapmak ve çok uluslu dünya pazarlarına açılma imkanı sunar.

2- Seviyemi Nasıl Öğrenirim?

Seviyenizi kolay ve eğlenceli olarak test etmeniz için, kuruluşumuzun ücretsiz  seviye tespit sınavı  mevcuttur.
 
İngilizce bilme yeteneğinin bugünkü yaşantınızdaki ve geleceğinizdeki öneminin bilincinde olduğunuzdan eminiz. Bu nedenle seviyeniz ne olursa olsun, seviyenizi, mükemmel şekle getirmek için Limasollu Naci Öğretim Yayınları  İngilizce eğitim setleri  ile çalışmanın, en doğru, en pratik, ve en ekonomik metot olduğunu hatırlatmak isteriz.

Limasollu Naci Öğretim Yayınları, İngilizce eğitim setinin 60 yılı geçkin bir süredir Türkiye’de en çok tercih edilen eğitim setleri olmasının nedeni, mükemmel öğretim metodu ile en iyi İngilizce eğitim setleri olmasıdır.  Eğitim alanında, 60 yılı geçkin bir tecrübeye sahip kuruluşumuzun güvencesi ile, Türkiye’nin veya dünyanın neresinde bulunursanız bulununuz, evinizde veya işinizin başında, eğitim setlerimiz ile çalışarak mükemmel yabancı dil öğrenebilirsiniz.

3- İngilizce Alfabesi Zor mudur?

İngilizce alfabesi Türkçemizdeki gibi kesin kurallara bağlı değildir. Bu nedenle başlangıçta biraz zor gibi gelebilir. Ancak bir süre çalıştıktan sonra bu sorun çözülmektedir.
 
Sitemizin  İngilizce alfabe  sayfasında, alfabe konusunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca kelimelerin oluşumunu gösteren İngilizcenin etimolojik yapısını görebilir ve fonetik kurallarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfamızda İngilizce fonetik kurallarından bir örnek bölüm görelim.
 
E harfi:     
 
1) Bazen “i” olarak okunur. Örneğin; because (biko:z) çünkü, become (bikam) olmak, liver (livır) karaciğer.
2) Bazen “e” olarak okunur. Örneğin; bed (bed) yatak, get (get) almak, ferry (feri) araba vapuru
3) Bazen “ö” olarak okunur. Örneğin; perfume (pörfyum) parfüm, permit (pörmit) müsaade etmek.  
 
İ harfi:

1) Bazen “i” olarak okunur. Örneğin; hit (hit) vurmak, bit (bit) parça, fill (fil) doldurmak.
2) Bazen “ay” olarak okunur. Örneğin; bite (bayt) ısırmak, silence (saylıns) sessizlik, fine (fayn) güzel.
 
OO harfleri:

1) Bazen “u” olarak okunur. Örneğin; book (buk) kitap,look  bakış, too (tu:) çok fazla, good (gud) iyi.
2) Bazen "o" olarak okunur. Örneğin; door (do:r) kapı.

İngilizce alfabe 26 harften oluşmaktadır. 5 tanesi sesli 21 tane de sessiz harftir. Türkçe alfabesinden farklı olarak q,w,x harfleri bulunmaktadır. 

Aşağıdaki alfabe tablosu içinde her harfin yazılışı ve Türkçe okunuşu verilmektedir.

İngilizce alfabe

Harf

Okunuşu

A

ey

B

bi

C

si

D

di

E

i

F

ef

G

ci

H

eyç

I

ay

J

cey

K

key

L

el

M

em

N

en

O

o:

P

pi

Q

ku

R

ar

S

es

T

ti

U

yu

V

vi

W

dabılyu

X

eks

Y

vay

Z

zet

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

4- Gramer En Kolay Nasıl Öğrenilir?

Limasollu Naci Öğretim Yayınları’nın İngilizce eğitim setleri içeriğinde, gramer yapısı özetlenerek ve kolaylaştırılarak öğretilmektedir.
 
Sitemizin gramer bölümünde çok çeşitli gramer konuları ve konu açıklamaları hakkında örnekler bulabilirsiniz.

Sayfamızın bu bölümünde gramer konularına bir örnek olarak yer bildiren isim cümleleri konusundan bir bölüm görelim.
 
Yer bildiren isim cümleleri
There is, there are (Vardır, vardırlar) Aşağıdaki çatı, bir şeyin yerini bildiren cümleleri kurmamızı sağlar.

Yer bildiren olumlu isim cümleleri

There

is

A

on

B

There

is

a book

on

the table.

Masanın üzerinde bir kitap vardır. 
 
There is (vardır) anlamını verir. A var olduğunu söylemek istediğimiz kelimedir. B üstünde olduğunu söylediğimiz şeyin adıdır. 
 
Aynı çatı ile ayrıca in (içinde), under (altında), near (yanında) gibi diğer yer zarflarını da kullanabiliriz. Bunlardan birini on (üstünde) kelimesinin yerine koyduğumuz zaman değIşik anlamlarda cümleler kurabiliriz. 

 
İngilizce gramer

Örneğin,
There is a cow on the car.
Arabanın üzerinde bir inek vardır.

There is an apple in the basket.
Sepette bir elma vardır.

Devamı>

5- Bir An Önce Öğrenimimi Tamamlamak Için Ne Yapmalıyım?

Bu sorunun çok kısa ve kesin cevabı olarak, size en iyi İngilizce eğitim metodu olan Limasollu Naci Öğretim Yayınları’nın   İngilizce eğitim seti  içeriklerini incelemenizi içtenlikle tavsiye ediyoruz.
 
Ayrıca eğitim metodu seçerken çok önemli 7 soru ve cevaplarını  sıkça sorulan sorular  sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Sözlük

Sitemizde ücretsiz  İngilizce sözlük  hizmetimizden linkimize tıklayarak yararlanabilirsiniz.  
Ayrıca sözlük sayfamızda arama butonunu kullanarak istediğiniz kelimenin Türkçe karşılığını görebilirsiniz.

İngilizce Türkçe Çeviri

Sitemizin  İngilizce Türkçe çeviri  bölümünde, İngilizce çeşitli cümleler, kelimeler ve metin çevirileri yeralmaktadır. Cümle, metin ve tüm çeviriler hem genel kültür arttırıcı hem de İngilizce geliştirici, güncel,sanatsal ve bilimsel gibi çok çeşitli alanlardan seçilmektedir. Bu bölümümüzün amacı, sitemizi ziyaret edenlere, öğrenimi eğlenceli hale getirirken, bir yandan İngilizce Türkçe çeviri çalışması yaptırmaktır.
 
Aşağıda bir adet çeviri çalışması örneği görmektesiniz. Diğer çeviri çalışmaları için  İngilizce Türkçe çeviri  sayfası linkimize tıklayabilirsiniz.

Çeviri Tarihi:28.07.2017

A Farewell Letter

Got some big news. After working here for nearly 40 years, Jonathan and I are retiring at the end of the summer. That means the school will stop running classes at the end of August and will close its doors in early September. (So if you know anyone who wants to study here, tell them the time is NOW!)
Devamı >

Bir Veda Mektubu

Size önemli haberlerim var. Burada yaklaşık 40 yıl çalıştıktan sonra, Jonathan ve ben yaz sonunda emekli oluyoruz. Bu da okulun Ağustos sonunda ders vermeyi bırakacağı ve Eylül başında da kapanacağı anlamına geliyor. (Bu nedenle eğer burada çalışmak isteyen birini tanıyorsanız ona ŞU ANDA tam zamanı olduğunu söyleyin.)
Devamı >


Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

 

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL