NE ARAMIŞTINIZ?

Yaratıcı drama  etkinlikleri ile bilinçlenme 

İçerikler

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Yaratıcı drama etkinlikleri ile bilinçlenme - Awareness with activities of creative drama isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Awareness with activities of creative drama


Creative drama is an animation of an idea or an event by using techniques of drama and theater spontaneously. It is an important method in basic education of children and development  of self-confidence as well as it is applied for workings of corporate identity  and adults.

 

The method, which develops of creativity, self-confidence, esthetic comprehension and abilities of establishing an empathy, acting with an effective speech, expressing yourself freely, brings also an ability of making decision and producing solution in different situations and events.There is a group and leader in drama. The Leader guides to the group for expressing and developing themselves without effecting. In order to provide development of learning and motivation , this carries a big importance.

Basic elements, targeted with the workings of drama, are to develop self-confidence , to use body language and to improve communication skills , to think positively, to gain basic skills of using creativity against the problems and conflicts.

Yaratıcı drama  etkinlikleri  ile bilinçlenme 


Yaratıcı drama, bir olay ya da fikrin doğaçlama, çeşitli teatral ve drama tekniklerini kullanarak grup içinde canlandırılmasıdır. Çocukların temel eğitiminde ve özgüven gelişiminde aynı zamanda yetişkinler için de ve kurumsal kimlik çalışmalarında da başvurulan önemli bir yöntemdir.

Yaratıcılığın, estetik anlayışın ve özgüvenin gelişimi, özgürce kendini ifade edebilme, etkili konuşma ve empati kurabilme becerilerini geliştiren bu yöntem, farklı durumlar ve olaylar karşısında çözüm üretebilme ve karar alabilme yetisini de kazandırır. Drama da bir grup ve bir lider vardır. Lider gruba etki etmeden kendilerini geliştirmelerine ve ifade etmelerine rehberlik sağlar. Motivasyonun ve öğrenme gelişiminin sağlanmasında bu büyük önem taşımaktadır.

Drama çalışmaları ile hedeflenen temel unsurlar, özgüven geliştirmek, vücut dilini iyi kullanabilmek, iletişim becerilerini geliştirmek, olumlu düşünebilmek,  çatışmalar ve problemler karşısında yaratıcılığı kullanabilmek gibi temel becerileri kazanmadır.

 

Bu konunun diğer linklerini listede görebilirsiniz. 

İngilizce Türkçe çeviri konusunun ilk sayfasına dönmek için tıklayabilirsiniz

İngilizce Türkçe çeviri

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Future Tense

Simple Past Tense

Past Continuous Tense

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL