• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Six Ways To Start A More Mindful Life


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Farkındalığınızı Artırmanın Altı Yolu - Six Ways To Start A More Mindful Life isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Çeviri Tarihi: 26.04.2016

  duygusal-farkindalik

  Six ways to start a more mindful life

  Mindfulness expert Jane Bozier provides tips for those new to the practice
   
  It has been proven that being mindful can have a positive impact on your health and wellbeing, so why aren’t more people practising it?
   
  Here are six steps to getting started with mindfulness:
   
  1. Give mindfulness therapy a try 
  Being mindful is about paying attention to your experiences and learning to live in the moment. There are different exercises you can do to help control your mind and feelings. Some of the most popular types of mindfulness therapy include yoga and meditation. Try attending a beginner’s yoga class to see how it’s done if you’ve never done it before.
   
  2. Love your food more with mindful eating
  It’s easy to slip into the habit of mindless eating; try taking a step back to enjoy your food and eat more slowly. Think about the taste, texture and smell. You’ll find after a short while you’ll develop a healthier relationship with what you’re putting in your body and why.
   
  3. Relax your mind with exercise
  There’s not much that exercise isn’t good for, and that includes the mind. Whether you like to hit the gym for an intense workout or prefer more gentle exercise by simply taking a walk, exercise can lift your mood, help you sleep better and reduce anxiety and tiredness. Most gyms offer yoga classes too. Had a difficult day at work? Try exercising afterwards to help relax your mind.
   
  4. Teach yourself to live in the present
  Try taking some time out of your day to sit and enjoy your senses. This exercise can help to change the way you think and notice the things going on around you. Tap into what you can touch, hear, smell and taste. Doing this regularly is a great way to become more aware of your thoughts and feelings as they occur.
   
  5. Take a digital detox 
  We live in a culture where we’re constantly surrounded by technology. It can be very distracting and can stop you from noticing all the things around you. When you’re not at work, be strict with yourself and switch off your work phone. If you need to, schedule in short sessions to check it to make sure everything’s okay. But set some rules for yourself – limit it to 10 minutes a day. This can help you to go back to basics and enjoy simple experiences without any work distractions.
   
  6. Be mindful on the move
  Once you’ve got your head around the way you need to think to take a more mindful approach to everyday life, try giving it a go when you’re out and about. You could go for a walk and pay close attention to what you can sense, practice breathing exercises at work or listen to aguided meditation podcast.
   
  Once you’ve started to understand how to live in the present, you can then try to incorporate it into your daily routine. Whether that means spending 10 minutes a day meditating, paying close attention to what you’re eating in every meal, spending time tuning into your senses, or all of the above, you will start to notice a change in how you think and feel. And you’ll eventually start to see the impact on your emotional and physical health.
   
   

  Farkındalığınızı artırmanın altı yolu

  Farkındalık uzmanı Jane Bozier, yeni başlayanlar için ipuçları veriyor:
   
  Farkındalığın sağlığınız ve mutluluğunuz üzerinde olumlu etkileri kanıtlanmışken neden daha fazla insan bunun için çaba göstermiyor?
   
  İşte altı basamakta daha farkında bir hayata adım atmanın yolları:
   
  1. Farkındalık Terapisini bir deneyin
  Frakında olmak, deneyimlerinize dikkat etmek ve anı yaşamayı öğrenmektir. Zihninizi ve duygularınızı kontrol etmeye yardımcı olan değişik egzersizler vardır. Farkındalık Terapisinin en gözde türlerinden bazıları yoga ve meditasyondur. Eğer daha önce hiç denemediyseniz, bir başlangıç yoga sınıfına katılarak nasıl yapıldığını görün.
   
  2. Farkında bir beslenme için yediklerinizi sevin.
  Farkında olmadan yemek yeme alışkanlığına kaymak oldukça kolaydır; yediklerinizin tadına varmak ve daha yavaş yemek için bir adım geri çekilin. Emeğin tadını, dokusunu ve kokusunu düşünün. Kısa bir süre sonra neyi neden yediğinizle ilgili daha sağlıklı bir farkındalık geliştirdiğinizi fark edeceksiniz.
   
  3. Zihninizi egzersizle rahatlatın
  Egzersizin neredeyse her şeye iyi gelir ve zihin de bunlara dâhildir. Spor salonunda ağır antrenmanlar da yapsanız, yürüyüş gibi hafif bir egzersizi de tercih etseniz, egzersiz ruh durumunuzu iyileştirecek, daha iyi uyumanıza yardımcı olacak ve gerginlik ve yorgunluğunuzu azaltacaktır. Spor salonlarının çoğunda yoga sınıfları da vardır. İşte zorlu bir gün mü geçirdiniz? Zihninizi rahatlatmak için egzersiz yapmayı denemelisiniz.
   
  4. Kendinizi bugünü yaşamak konusunda eğitin
  Gün içerisinde sadece oturup kendinizi dinlediğiniz bir zaman yaratmaya çalışın. Bu egzersiz düşünme ve etrafınızda olup biteni algılama biçiminizi değiştirmenize yardım edecektir. Dokunabildiğiniz, duyabildiğiniz, koklayabildiğiniz ve tadabildiğiniz her şeyden faydalanmaya çalışın. Bunu düzenli olarak yapmak düşüncelerinizin ve duygularınızın bilincinde olmak için harika bir yoldur.
   
  5. Kendinize dijital bir detoks uygulayın
  Sürekli olarak teknoloji ile çevrili olduğumuz bir kültürde yaşamaktayız. Bu zaman zaman çok rahatsız edici olabiliyor ve çevrenizdeki şeyleri algılamanızı engelliyor. İşte olmadığınız zamanlarda, kararlı davranın ve iş telefonunuzu kapatın. Eğer gerekiyorsa, her şeyin yolunda olduğunu görmek için belli aralıklarla kontrol edin. Ama kendinize kurallar koyun – bu zamanı günde 10 dakika ile sınırlayın. Bunu yapmak size, iş hayatınız araya girmeden, hayatınızdaki en temel şeylere geri dönmek ve basit deneyimlerin keyfine varmak için yardımcı olacaktır.
   
  6. Farkındalığınızı artırın
  Nasıl farkındalık yaratacağınızı öğrendikten sonra, günlük yaşamınıza nasıl farkındalıkla yaklaşacağınız konusunda düşünmeli ve hayatınızdaki yerini artırmalısınız. Yürüyüşe çıkıp beş duyunuzla algılayabildiğiniz her şeye dikkat edebilir, işteyken nefes alma egzersizleri yapabilir, ya da meditasyon yapmanıza yardımcı olacak yayınlar dinleyebilirsiniz.
   
  Anı nasıl yaşayacağınızı öğrendikten sonra, bunu günlük yaşam temponuzla nasıl birleştireceğinizi öğrenmelisiniz. Bu günde 10 dakika meditasyon yapmak, her yemekte yediklerinize dikkatinizi vermek, duyularınızı açmak için zaman harcamak, ya da hepsinden önemlisi, düşünce ve duygularınızda meydana gelen değişikliklerin farkına varmak olabilir. Bundan sonra duygusal ve fiziksel sağlığınıza olan etkileri görmeye başlayacaksınız. 
   
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works