NE ARAMIŞTINIZ?

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Reklamın dili - Language of advertising  isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Language of advertising


Advertisements is a important tool which combines the world of commerce with masses. On the basis of advertisement there should be the production and marketing of a product and service. In this process, the language of advertisement exactly address to target audiences.

 

Advertiser use a different language while they are introducing products and services of one company from the language on the process of branding. The function of the language chosen is so significant to appeal masses. At this point some studies should be organized in order to determine the target mass for the product and service to be introduced. In order to determine consumer group  researches should be constructed on the basis of regional, cultural, sectoral and age-range of consumers. While formulating the language of advertising the basic elements should be taken into consideration.

 

To produce a good advertising passes through getting to know the consumer well, whereas formulating the language of advertising passes through getting to know the culture and language of the consumer. Even if the product and the service advertised is the same, meaning and value of the advertisement in different cultures will be different. It is needed to analyze well.

Reklamın dili   


Reklamlar ticaret dünyası ile kitleleri birleştiren önemli bir araçtır.Reklamların temelinde bir ürünün ya da hizmetin tanıtım ve pazarlanması söz konusudur. Bu süreçte reklamın dilinin kesinlikle hedef kitleye hitap edebilir olması gerekir.

 

Reklamcılar, firmaların ürün ve hizmet özelliklerini tanıtırken ayrı bir dil kullanmakta, markalaşma sürecinde farklı bir dil kullanmaktadır.Kitleleri çekmek için seçilen dilin işlevi çok önemlidir. Bu noktada tanıtılacak ürünün ya da hizmetin hitap edileceği tüketici kitlesinin belirlenmesi için çeşitli çalışmalar yapılabilir. Tüketici kitlesini belirlemek için sektör, yaşanılan bölge ve kültürel özellikler gibi ana unsurlar üzerine araştırmalar yapılabilir. Reklamın dilini oluştururken bu ana unsurların göz önünde bulundurulması gereklidir.

 

İyi  reklam üretmek tüketiciyi iyi tanımaktan geçer. Reklamın dilini iyi biçimlendirmek ise hitap edilecek kitlenin dilini ve kültürünü iyi bilmek’ ten geçer. Tanıtılan ürün ya da hizmet aynı da olsa farklı kültürlerde sahip olacağı anlam ve değer farklı olacaktır. Bunu iyi analiz etmek gerekir.

 

Tüm çeviri konularımızı  İngilizce Türkçe çeviri   sayfamızın en altındaki listemizde görebilirsiniz.

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Simple Past Tense

İngilizce Alfabe

İngilizce Deyimler

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL