• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Pizza Symbol Of Italian Cuisine

  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, İtalyan Mutfağının Sembolü Pizza - Pizza Symbol Of Italian Cuisine isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Pizza symbol of Italian cuisine

  Pizza symbol of Italian cuisine

  Everyone has already been convinced that Pizza is an old and traditional dish of Napoli Cuisine. In reality, this is not the truth which everyone knows up to now.

   
  Muffin was a food intended as a splayed and cooked  bread dough, emerged at the same time with a cultivation of wheat and  a development of agriculture. At the beginning of century of 16 th. this was called as ‘’Pizza’’ in the area of Napoli. ‘’Pita’’ derived from Arabic meant a fine bread . The Cook Bolognese Bartolomeo Scappi released a recipe in 1570.  
   
  In ‘’The Art of Cooking’’ published in Venice Pizza which  Neapolitans called was a kind of cake which was made with various ingredients. No one knows when Neapolitans called muffins splayed and round baked as pizza.
   
  The Pizza  was born by the meeting with tomato, biologically not a vegetable, categorized as fruit, with bread dough. In the century following, it was started to be sold by baking with various vegetables.  The Pizza grew up from Piemonte to Sicily in the century of 19th. The Pizza of this period is a kind of which we are eating today. The Pizza was popular only around Naples until the last world war.

  İtalyan mutfağının sembolü pizza

  Herkes pizzanın Napoli’nin eski ve geleneksel yemeği olduğuna ikna olmuş durumda. Ama aslında bugün, herkesin bildiği gerçek böyle değil.
   
  Çörek, buğdayın işlendiği ve tarımın gelişmesi ile aynı zamanda ortaya çıkan pişmiş ve yayvan ekmek hamuru olarak tasarlanmış bir yiyecekti. 16. yüzyılın başlarında Napoli Bölgesi’nde "Pizza" diye adlandırılırdı. Arapça’dan gelen "Pita", ince ekmek anlamına geliyordu. Bolonyalı aşçı, Bartolomeo Scappi, 1570’de ortaya bir tarif çıkarttı. 
   
  Venedik’te yayınlanan ‘’Pişirme Sanatı’’nda Napolilerin Pizza diye adlandırdıkları bir tür incir, badem, hurma ve çeşitli malzemeler ile yapılan kek idi. Napolilerin fırında pişmiş,  yuvarlak yassı çöreği pizza diye adlandırdıkları zamanı bilmiyoruz. 
   
  Biyolojik olarak sebze olmayan meyve diye kategorilenen domatesin büyük ekmek hamuru ile buluşması ile pizza doğmuştur. Daha sonraki yüzyılda diğer sebzeler ile de pişirilerek satılmaya başlanmıştır. 19. yüzyılda, İtalya’da Piemonte’den, Sicilya’ya kadar büyümüştür. Bu dönemdeki pizza bugün bizim yediğimiz pizzadır. Son dünya savaşına kadar pizza tüm İtalya’da değil sadece Napoli çevresinde popülerdi.

  İtalyan mutfağının sembolü pizza

  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works