• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  New Rio Museum Looks To The Future


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde New Rio museum looks to the future - Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor  isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Çeviri Tarihi:14.03.2016  New Rio museum looks to the future

  A museum of Tomorrow is at the centre of a 1.36bn facelift of Rio de Janeiro’s once-dingy port district The Museu do Amanhã, which opened its doors to visitors in December, takes as inspiration the idea that contemporary society remains a work in progress.

  The £40m, modernist museum has been variously described as resembling a dinosaur and an aeroplane wing. It uses breezes and deep water currents from Rio’s Guanabara Bay to provide eco-friendly cooling.

  Inside, ideas rather than objects are showcased, with visitors wandering through audio-visual displays – from an egg-shaped cinema to a digital Stonehenge – that explore issues ranging from deforestation to DNA.

  Museum communications manager Juliana Tinoco told Positive News that visitors are urged to consider how their actions can help build a better tomorrow.

  “This is one path that humankind has been taking, but there are others,” Tinoco said. “Tomorrow is not a given – it’s something we’re building.”


  www.positive.news/2016/science/innovation/20033/new-rio-museum-looks-to-future/

  Yeni Rio Müzesi Geleceğe Bakıyor

  Yarının Müzesi, Rio de Janerio’nun bir zamanlar harabe olan liman bölgesinde 1,36 milyar Euro harcanarak yenilen merkezinde. Aralıkta ziyaretçilerine kapılarını açan Amanha Müzesi modern toplumun sürekli devam eden bir çalışma olduğu fikrinden ilham almaktadır.

  40 milyon Euroluk modernist müze dinozora ve uçak kanadına benzetilmektedir. Çevre dostu bir soğutma sağlamak için Rio’nun Guanabara Körfezinin esintilerini ve derin su akıntılarını kullanmaktadır.

  Müzenin içinde ise, objelerden çok fikirler sergilenmektedir. Ziyaretçiler, yumurta şeklinde bir sinemadan dijital bir Stonehenge’e, ormanların yok edilmesinden DNAya pek çok değişik meseleyi araştıran işitsel-görsel sergiler arasında gezinirler.

  Müze iletişim müdürü Juliana Tinoco, Poisitive News’e ziyaretçilerin hareketlerinin daha iyi bir yarın yaratmaya nasıl yardım edebileceğini düşünmeye zorlandığını anlattı.

  Tinoco “Bu, insanoğlunun seçtiği yollardan yalnızca biri, ama başka yollar da var,” dedi, “yarın bize verilen bir şey değil, bizim inşa etmekte olduğumuz bir şeydir.”   
  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works