• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  In An Effort To Promote Internationalism, China Is Learning English


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Enternasyonalizmi destekleme çalışmaları çerçevesinde, Çin İngilizce öğreniyor - In an effort to promote internationalism, China is learning English isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  In an effort to promote internationalism, China is learning English.

  In the next five years, all state employees younger than 40 will be required to master at least 1,000 English phrases, and all schools will begin teaching English in kindergarten. The government also is funding extensive teacher training programs to find new models for language learning and develop new textbooks.
   
  Parents who can afford to, are sending their children -- some as young as 2 -- to private language schools that are popping up all over the country. By the time they are 10, the children will be fluent.
   
  "China is more open to the world," said one teacher. "We [the older generation] want our kids to open their eyes to get to know the world [and] look at China not only from standing in China but from outside of China as well."
   
  State-run TV launched an "American Idol"-type of reality show where kids have to sell themselves in English to clinch the judges’ votes.
   
  For the adults, learning the language is more of a struggle but it doesn’t deter them from trying. And many Chinese hope that more Americans do the same.
   
  "Zhe dao cai zhenxiang" means I love this dish.
   
  "Ganbei!" means Cheers!
   
  "Ni neng bangwo jiao ge che ma?" means Can you call a taxi for me?
   
  "Qingwen" means Excuse me, please?
   

  Enternasyonalizmi destekleme çalışmaları çerçevesinde, Çin İngilizce öğreniyor

  Gelecek 5 yıl içinde, 40 yaşının altındaki tüm devlet çalışanlarının en az 1000 İngilizce cümle öğrenmesi gereklilik halini alacak ve okullar ana sınıfında İngilizce öğretmeye başlayacaklar. Devlet ayrıca; yabancı dil öğrenimi için yeni modeller bulunması ve yeni ders kitapları geliştirilmesi için yoğun öğretmen eğitimi programlarını  da desteklemektedir.
   
  Ücretini karşılayabilen aileler, 2 yaşındaki çocuklarını ülke genelinde popüler hale gelen özel yabancı dil okullarına gönderiyorlar.  10 yaşına geldikleri zaman bu çocuklar akıcı bir şekilde bu dili konuşuyor olacaklar.
   
  Bir öğretmen “ Çin dünyaya daha açık “ diye belirtti. “ Biz ( daha yaşlı olan jenerasyon ) çocuklarımızın dünyayı anlayabilmeleri için gözlerini açmalarını ( ve ) Çin’ e sadece bulundukları ülkeden değil aynı zamanda Çin ‘ in dışında bir noktadan bakabilmelerini istiyoruz.” dedi.
   
  Devlet televizyonda, çocukların kendilerini  İngilizce ifade ederek  jürinin oylarını toplamaları gereken bir “ Amerikan İdolü “ şeklinde reality  show  başlattı.
   
  Yetişkinler için dil öğrenmek daha büyük bir zahmet ama bu onları denemekten alıkoymuyor. Ve bir çok Çinli insan daha çok Amerikalı’nın onların yaptığının aynısını yapmasını bekliyor.
   
  "Zhe dao cai zhenxiang" Bu yemeği seviyorum.
   
  "Ganbei!" Şerefe!
   
  "Ni neng bangwo jiao ge che ma?" Benim için bir taksi çağırabilir misin?
   
  "Qingwen" Afedersiniz, lütfen?
   
  "Wo jiao" Benim adım …
   


  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works