NE ARAMIŞTINIZ?

İlk İşlerini Arayan Öğrenciler

İçerikler

İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, İlk işlerini arayan öğrenciler için programlar - Programs for students looking for first job isimli bir İngilizce çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

Programs For Students Looking For First Job 


Having first job means lots for new students and fresh graduate. There are many programs and theories have been developed by the reputed universities and agencies of Europe to get over with how to get first job in Europe. 

 

Facilitate the access of youth to the labor market to obtain their first job. This is the target of several programs that connect companies with recent college graduates and students of higher level vocational training help them find a job in Europe or promote their careers as entrepreneurs. Young people seeking their first job have these three options, listed below, to end youth unemployment rate that exceeds 50%.

 

First job for new graduates of vocational training

The arrest is primed with young people and must seek ways to enhance their employability. In this attempt, the University Enterprise - WAS that is developed several programs to help new graduates and students from vocational training to access companies. In a bid to the constant coordination between schools and human resources departments that encourages each company to provide a solution to their needs.

These are characterized by non-work relationship between students and companies, but provide an opportunity to contact the world of work and perform tasks in a real environment. To get the maximum use is made of a previous study the candidates and the company proposing the student who best meets your needs. The activity of the University-Enterprise Foundation focuses on four strategic areas: the employment, training, support entrepreneurship and innovation. Previous programs are part of the workplace and the possibilities are pided between several proposals.

For students in higher level vocational training develops the Gateway Program. This is the reason for going to respond to the demand for specific profiles which graduates cannot cover. The duration in this case lasts for twelve months, in which young people supplement their language training, information and skills and competencies, while doing an internship in a company. It is intended to "acquire specific training college," says WAS, to "create a candidate fully trained and flexibility important to your job".

Since the implementation of these programs, 40,000 university students have participated in any of the proposals, "with rates of 80% insertion means," said WAS. It keeps the focus on training practices, "which provided a first experience and the opportunity to acquire personal and professional skills that employers demand today." For this purpose, many of the programs have been designed in collaboration with universities and partner companies.

 

First job in Europe For New Students And Fresh Graduate

The EURES program is another effective tool to tackle youth unemployment. As part of this initiative is just starting "Your first EURES job", a pilot program implemented in several countries, including Spain. Its aim is to help young people find a job in one of the 27 EU Member States, "regardless of their level of qualification, work experience or their economic or social background."

Those interested can download the program guide and information on it, plus more information on the website of the European Commission. Initial estimates suggest that personalized support will be provided to 5,000 young people find a job suitable to their profileFree Reprint Articles, in addition to "provide financial assistance for training or travel during the selection process." 
 

İlk İşlerini Arayan Öğrenciler için Programlar 


Yeni öğrenciler ve yeni mezun olanlar için ilk işe sahip olmak çok şey ifade etmektedir. Avrupa’da ilk işin nasıl elde edileceği meselesini halletmek için Avrupa’nın saygın üniversiteleri ve kurumları tarafından geliştirilen pek çok program ve teori bulunmaktadır.

 

İlk işlerini edinmeleri için gençliğin iş piyasasına katılım göstermesine olanak veriniz. Yeni üniversite mezunlarına ve daha üst mertebedeki mesleki eğitim öğrencilerine sahip şirketleri birbirine bağlayan, Avrupa’da iş bulmalarına veya girişimciler olarak kariyerlerinde ilerlemelerine yardım eden pek çok programın hedefi de budur. İlk işlerini arayan genç insanlar, aşağıda listelendiği üzere, %50’yi aşan genç işsizlik oranını sonlandıracak üç seçeneğe sahiptirler.

 

Yeni mesleki eğitim mezunları için ilk iş

Durumun ele alınmasına, öncelikli olarak genç insanlarla başlanılmıştır ve istihdam edilme durumlarını geliştirmek için yollar aranmalıdır. Bu amaçla, üniversitenin teşebbüsü olan WAS, yeni mezunların ve mesleki eğitimden olan öğrencilerin şirketlere girişlerine yardımcı olmak için pek çok program geliştirmiştir. Her şirketin ihtiyacına göre bir çözüm sağlayan insan kaynakları bölümleri ve okullar arasındaki değişmez bağlantı içerisinde bir girişimde bulunulmuştur. Bunlar, öğrenciler ve şirketler arasında işle ilgili olamayan bağlantı şeklinde nitelendirilmektedir ancak iş dünyasıyla temas kurmak ve gerçek bir ortamda görevleri yerine getirme fırsatı sağlamaktadır. Maksimum yarar, adayların ve ihtiyaçlarını en iyi karşılayan öğrenciye teklif sunan şirketin ön incelemesinden elde edilmektedir. Üniversite- Teşebbüs Kuruluşunun aktivitesi dört stratejik alan üzerine odaklanmaktadır: işe alma, eğitim, destek girişimciliği ve yenilenme.

Önceki programlar iş yerinin bir parçasıdır ve olasılıklar çeşitli teklifler arasında paylaştırılmıştır. 

Mesleki eğitimde daha yüksek seviyede olan öğrenciler Geçiş Programını oluşturmaktadır. Mezunların yetemeyeceği belirli profillerin taleplerine cevap verecek olmasının sebebi de budur. Bu durumda süreç, genç insanların bir şirkette stajyerlik yaparken dil eğitimlerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini tamamladıkları bir on iki ay sürmektedir. WAS kurumu “ işiniz için önemli olan esneklik ve eğitime tamamen sahip bir aday ortaya çıkarmak için belirgin bir öğretmen okulunun kazanılmasının” amaçlandığını söylemektedir. 

WAS, “Bu programların hayata geçirilmesinden bu yana, 40,000 üniversite öğrencisi % 80’lik bir ek kazanç ile bu tekliflerden birinde yer almıştır” demiştir. Kuruluş, “ bugün işverenlerin istediği kişisel ve profesyonel becerileri edinmek için ilk tecrübeyi ve fırsatı sağlayan” eğitim uygulamalarına odaklanmaktadır. Bu amaç için üniversite ve ortak şirketlerin işbirliği içerisinde pek çok program tasarlanmıştır.

 

Yeni Öğrenciler ve Yeni Mezunlar için Avrupa’da İlk İş

EURES programı, genç işsizliğinin üstesinden gelmek için etkili olan bir başka araçtır. Bu girişimin bir bölümü olarak İspanya da dâhil olmak üzere çeşitli ülkelerde uygulanmış bir pilot program olan “ İlk EURES işiniz” yeni başlamaktadır. Amacı, genç insanların ”nitelik, iş tecrübesi, ekonomik veya sosyal geçmişlerine bakmaksızın”, Avrupa Birliğine üye olan 27 devletten birinde iş bulmalarına yardımcı olmaktır. 

İlgilenenler program rehberini ve rehberdeki bilgileri ve ayrıca Avrupa Komisyonunun web sitesinde olan daha fazla bilgiyi indirebilir. Başlangıç tahminleri “ eğitimlerine finansal destek sağlamak veya seçim sürecinde seyahat etmeye” ek olarak profillerine uygun olan bir iş bulmalarında 5,000 genç insana kişisel yardım sağlanacağını ortaya koymaktadır.

https://www.selfgrowth.com/articles/programs-for-students-looking-for-first-job

 

Bu konunun diğer linklerini listede görebilirsiniz. 

İngilizce Türkçe çeviri konusunun ilk sayfasına dönmek için tıklayabilirsiniz

İngilizce Türkçe çeviri

 

 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Alfabe

Present Continuous Tense

İngilizce Gramer

İngilizce Öğrenirken Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL