• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Face Memory Peaks Late


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Yüz hafızası ileri yaşlarda doruğa ulaşıyor - Face memory peaks late isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Face memory peaks late

  In an unexpected discovery, people remember unfamiliar faces best between ages 30 and 34. Youth is wasted on the young, but not so for face memory. In an unexpected discovery, people remember unfamiliar faces best between ages 30 and 34, scientists report.
   
  Many researchers think word skills, memory and other mental functions crest in the early 20s, as the brain attains full maturity. Consistent with that assumption, memory for names and for faces hits a high point at ages 23 to 24.
   
  But in an unanticipated twist, face learning takes about a decade longer to be the best it can be, around ages of 30, the researchers find in online experiments conducted with 44,680 volunteers, ages 10 to 70.
  As a cause, specialized face-processing in the brain may require an extended period of visual tuning during early adulthood to help individuals learn and recognize lots of different faces.

  http://www.usnews.com/science/articles/2010/12/14/face-memory-peaks-late-after-age-30

  Yüz hafızası ileri yaşlarda doruğa ulaşıyor

  Zindelik gençlikte tükenir, fakat bu durum yüz hafızası için geçerli değil.Beklenmedik bir keşifle bilimadamları, insanların tanımadıkları kişilere ait yüzleri en iyi 30 ila 34 yaşlarında hatırlayabildiklerini belirtti.
   
  Çoğu araştırmacı, kelime becerisi, hafıza ve diğer zihinsel fonksiyonların, beynin olgunluğa ulaştığı 20’li yaşların başında en yüksek noktada olduğunu düşünür. Bu varsayıma bağlı olarak, isim ve yüzlerin hatırlanmasındaki başarının 23-24 yaşlarında doruğa ulaştığı söylenilmektedir.
   
  Fakat internet ortamında yaşları 10 ila 70 arasında değişen 44,800 gönüllü üzerinde yapılan araştırma, tahminlerin aksine, yüzleri en iyi şekilde hatırlamanın bir on yıl daha fazla zaman gerektirdiğini ve 30’lu yaşlarda en yüksek başarıya ulaştığını gösteriyor.
  Bunun sebebi, beyindeki yüz tanımlama alanının, farklı yüzleri öğrenmek ve tanımak için, yetişkinliğin başında uzun dönemli görsel düzenleme gerektirmesi olabilir.

  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız
  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works