• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Awareness With Activities Of Creative Drama


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Yaratıcı drama etkinlikleri ile bilinçlenme - Awareness with activities of creative drama isimli bir İngilizce Türkçe  çeviriçalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Awareness with activities of creative drama

  Creative drama is an animation of an idea or an event by using techniques of drama and theater spontaneously. It is an important method in basic education of children and development  of self-confidence as well as it is applied for workings of corporate identity  and adults.
   
  The method, which develops of creativity, self-confidence, esthetic comprehension and abilities of establishing an empathy, acting with an effective speech, expressing yourself freely, brings also an ability of making decision and producing solution in different situations and events.There is a group and leader in drama. The Leader guides to the group for expressing and developing themselves without effecting. In order to provide development of learning and motivation , this carries a big importance.
  Basic elements, targeted with the workings of drama, are to develop self-confidence , to use body language and to improve communication skills , to think positively, to gain basic skills of using creativity against the problems and conflicts.

  Yaratıcı drama  etkinlikleri  ile bilinçlenme 

  Yaratıcı drama, bir olay ya da fikrin doğaçlama, çeşitli teatral ve drama tekniklerini kullanarak grup içinde canlandırılmasıdır. Çocukların temel eğitiminde ve özgüven gelişiminde aynı zamanda yetişkinler için de ve kurumsal kimlik çalışmalarında da başvurulan önemli bir yöntemdir.
  Yaratıcılığın, estetik anlayışın ve özgüvenin gelişimi, özgürce kendini ifade edebilme, etkili konuşma ve empati kurabilme becerilerini geliştiren bu yöntem, farklı durumlar ve olaylar karşısında çözüm üretebilme ve karar alabilme yetisini de kazandırır. Drama da bir grup ve bir lider vardır. Lider gruba etki etmeden kendilerini geliştirmelerine ve ifade etmelerine rehberlik sağlar. Motivasyonun ve öğrenme gelişiminin sağlanmasında bu büyük önem taşımaktadır.
  Drama çalışmaları ile hedeflenen temel unsurlar, özgüven geliştirmek, vücut dilini iyi kullanabilmek, iletişim becerilerini geliştirmek, olumlu düşünebilmek,  çatışmalar ve problemler karşısında yaratıcılığı kullanabilmek gibi temel becerileri kazanmadır.
   

  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works