NE ARAMIŞTINIZ?


İngilizce metin bölümümüzün bu sayfasında, Kışın nereye giderler? konulu bir İngilizce metin ve Türkçesini görmektesiniz.

 

Bizim iklimimiz onlara çok soğuk geldiği için, bazı kuşların sonbaharda sıcak ülkelere gittiklerini bilirsiniz. Fakat kışın karından ve buzundan kaçamayan, birçok küçük yaratık vardır. Onlara ne olur?
Bunların birçokları, tabii ki en soğuk havalarda bile hâlâ etrafta dolaşırlar. Bazen karların üstünde, onların ayak izlerini görürsünüz. Bazıları ilkbahar gelinceye kadar kendilerini, mümkün olduğunca sıcak tutmak için kış uykusuna yatarlar.
Göllerdeki suların çok soğuk olduğu zaman, kurbağaların kış uykusuna yatma zamanıdır. Birkaç derece daha sıcak olan, dipteki çamuru oyarak, ilkbahara kadar onun içinde kalırlar.

 

Where do they go in winter?

You know that some birds fly away to the warm lands in autumn because our climate is too cold for them. But there are lots of small wild creatures who cannot escape from the frost and snow of winter. What happens to them?Many of them are still about, of course, even in the coldest weather. You sometimes see their footprints in the snow. Others hibernate, making themselves as warm as possible until spring comes.When the water in the ponds becomes too cold, it is time for frogs to hibernate. They burrow their way down into the mud at the bottom where it will always be a few degrees warmer, and stay till spring.
 

Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

Metin konusunun ilk sayfasına
dönmek için tıklayabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL