NE ARAMIŞTINIZ?

İngilizce metin bölümümüzün bu sayfasında, Besinlerimiz ne rol oynar? konulu bir İngilizce metin ve Türkçesini görmektesiniz.

 

Food acts in our bodies as petrol does in a car. But petrol only makes a car go, does not mend a car or replace worn out parts. Food, on the other hand, not only gives us the energy to live and grow, it also provides substances to prevent illness, cure disease and keep our body temperature constant. Although different people all over the world eat different things, the same basic food substances are necessary to all if they are to stay healthy. These are: proteins, carbohydrates, fats and minerals. In addition, there are the vitamins. An Eskimos eats a differnt diet from an Arab, and an American’s meal is not at all like that of a Chinese. But all of them depend on they same basic food substances so that the differences are not so very great.

 

Besinler vücudumuzda, petrolün arabada oynadığı rolü oynar. Fakat petrol bir arabayı sadece yürütür, tamir edemez, ya da eskiyen parçalarını yenileyemez. Besinler bize sadece yaşamak ve büyümek için enerji vermekle kalmaz, diğer taraftan vücudumuzu hastalıklardan koruyucu, hastalıkları iyi edici ve vücut ısımızı sabit tutucu maddeleri de temin eder. Dünyanın her yerindeki değişik insanlar, değişik besinler yemelerine rağmen, sağlıklı kalmaları için gerekli olan temel öz besinler aynıdır. Bunlar proteinler, karbonhidratlar, yağlar ve madenlerdir. İlave olarak vitaminler vardır. Bir Eskimo bir Arap’dan farklı yiyecekler yer ve bir Amerika’lı ile Çinli’nin yemeği birbirine hiç benzemez. Fakat onların hepsi aynı temel besinlere dayandığı için, aradaki fark öyle pek büyük değildir.


Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız

İngilizce Aylar

İngilizce Sayılar

Fosiller Nelerdir?

 

 

 

Metin konusunun ilk sayfasına
dönmek için tıklayabilirsiniz

Yorum Yazabilirsiniz

Lütfen değerlendirmenizi yapınız!

Alışveriş Sepetiniz

Sepetiniz henüz boş
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

Parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL