• sepet
 • WhatsApp ve Danışma Hattı
  Hafta içi: 09:00-17:00
  (0212) 230 89 09

  Eiffel Kulesi


  İngilizce Türkçe çeviri bölümümüzde, Eiffel Kulesi - Eiffel Tower isimli bir İngilizce Türkçe çeviri çalışmasını inceleyebilirsiniz.

  Çeviri Tarihi:09.05.2017

  Eiffel Tower

  Once the tallest structure in the world, the Eiffel Tower is probably Europe’s best known landmark and Paris’s most famous symbol.

  You couldn’t possibly visit Paris without seeing the Eiffel Tower. Even if you do not want to visit this world famous structure, you will see its top from all over Paris. The tower rises 300 meters tall (984 ft); when it was completed at the end of the nineteenth century it was twice as high as the Washington Monument, at the time the tallest structure in the world.

  Eiffel Tower

  Eiffel Tower

  1889 World Exhibition
  The Eiffel Tower was built for the World Exhibition in 1889, held in celebration of the French Revolution in 1789.

  The construction was only meant to last for the duration of the Exposition, but it still stands today, despite all protests from contemporary artists who feared the construction would be the advent of structures without ’individuality’ and despite the many people who feared that this huge ’object’ would not fit into the architecture of Paris.

  Today, there is no such aversion anymore among the Parisians, and one could not imagine Paris without the Eiffel Tower, in fact it has become the symbol of the City of Light.


  Gustave Eiffel
  The man behind the Eiffel Tower was Gustave Eiffel, known from his revolutionary bridge building techniques, as employed in the great viaduct at Garabit in 1884. These techniques would form the basis for the construction of the Eiffel Tower. He was also known for the construction of the Statue of Liberty’s iron framework.

  The structure took more than two years to complete. Each one of the about 12,000 iron pieces were designed separately to give them exactly the shape needed. All pieces were prefabricated and fit together using approx. seven million nails.


  The Tallest
  Inaugurated March 31, 1889, the Eiffel Tower would be the tallest structure in the world until the completion of the Chrysler Building in 1930.
   

  Eiffel Kulesi

  Bir zamanlar dünyanın en uzun binası olan, Eiffel Kulesi muhtemelen Avrupa’nın en tanınmış abidesi ve Paris’in de en ünlü sembolüdür.

  Eiffel Kulesi’ni görmeden Paris’i ziyaret etmeniz mümkün değildir. Bu dünyanın en ünlü yapısını ziyaret etmek istemeseniz bile, Paris’in her yerinden tepesini göreceksiniz. Kule 300 metre (984 fit) uzunluğundadır; on dokuzuncu yüzyılın sonunda tamamlandığında, zamanın en uzun binası olan Washington Anıtı’nın iki katı uzunluğundaydı.


  1889 Dünya Sergisi
  Eiffel Kulesi 1789’daki Fransız Devrimi’ni kutlamak için yapılan 1889’daki Dünya Sergisi için inşa edilmişti.

  Yapının sadece sergi süresince kalması planlanmıştı, ama bu yapının “bireyselliği” olmayan yapıların ilerleyişi olmasından korkan modern sanatçıların tüm protestolarına ve bu devasa “nesnenin” Paris’in mimarisine yakışmayacağından korkan pek çok insana rağmen bugün hala ayakta durmaktadır

  Bugün artık Parisliler arasında o kadar hoşnutsuzluk yoktur ve kimse Paris’i Eiffel Kulesi olmadan hayal edemez, aslına bakarsanız, bina Işıklar Şehrinin sembolü haline gelmiştir.


  Gustave Eiffel
  Eiffel Kulesi’nin arkasındaki adam, 1884’te Garabit’teki büyük viyadükte kullanılan devrimsel köprü inşası teknikleriyle tanınan Gustave Eiffeldir. Bu teknikler Eiffel Kulesi’nin yapımının temelini oluşturmuştur. Aynı zamanda Özgürlük Heykeli’nin demir çerçevesinin yapımıyla da tanınır.

  Yapının tamamlanması iki yıldan fazla sürmüştür. 12,000 demir parçadan her biri tam olarak ihtiyaç duyulan şeklin verilebilmesi için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Tüm parçalar önceden imal edilerek yaklaşık yedi milyon çivi kullanılarak birbirine monte edilmiştir.


  Gustave Eiffel
  Gustave Eiffel

  En Uzun
  31 Mart 1889’da törenle açılan Eiffel Kulesi 1930’da Chrysler Binası’nın tamamlanmasına kadar dünyadaki en uzun bina olmuştur.


  http://www.aviewoncities.com/paris/eiffeltower.htm
   

  Faydalı olabilecek diğer bazı konu başlıklarımız


  Yorum yazabilirsiniz.

  Ad / Soyad:
  Şehir:
  E mail :

  Yorumunuz:

  Değerlendirme
  (0212) 230 89 09


  Telefonumuz C.tesi ve Pazar da açıktır.
  Kampanyalarımızdan
  haberdar olun!

  Limasollu Naci Öğretim Yayınları®

  Sitemizde, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dilleri alanında çeşitli ücretsiz hizmetler vermek ve eğitim setlerimizin, neden Türkiye'de en çok tercih edilen eğitim setleri olduğunu açıklamak için titizlikle hazırlanmıştır.
  İngilizce eğitim seti, Almanca eğitim seti, Rusça eğitim seti ve İspanyolca eğitim seti linklerimizi tıklayarak setlerimizi inceleyebilir ve sipariş yapabilirsiniz.  

  Faydalı Linkler
  İngilizce Sözlük
  İngilizce - Türkçe Çeviri
  Seviye Testleri
  İngilizce Bilgiler
  Almanca Bilgiler
  Rusça Bilgiler
  İspanyolca Bilgiler
  Blog


  çözüm ortaklarıÇözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1 Çözüm Ortakları-1
   

  Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul
  Tel: (0212) 230 89 09           Faks: (0212) 230 18 49
  E-posta : info@limasollunaci.com
  İrtibat büromuzun çalışma saatleri: Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
  (Cumartesi ve Pazar kapalıdır.)

  Creation by Medialine Works