İngilizce mektup arkadaşı


ingilizce-mektup-arkadasi

 

 

 

İngilizce mektup arkadaşı sayfamızda aşağıda iki adet mektup arkadaşı, mektubu örneği görmektesiniz.
 

 

 

 

 

Dear Sally,

Hello. My name is Tom. I am thirteen years old and I am a student here in Bridgetown, the capital of Barbados. My parents and I live in a large bungalow by the sea. My Dad is a pilot. He takes tourists from Barbados to other islands in the Caribbean. My mother works part-time. She is a secretary. I play the trumpet in the brass band and I’m on the cricket team at my school. One day I want to play cricket for the West Indies.

Outside school, my hobbies are water-skiing and stamp collecting. I’ve got pen-pals in Florida and Scotland. They send me British and American stamps for my collection. I have a pet turtle. I like it a lot.

I will be very glad if you write me and tell about you and your country.

Good-bye for now

Love
Tom

 

 

Sevgili Sally,

Merhaba. Benim adım Tom. On üç yaşındayım ve burada, Barbados’un başşehri olan Bridgetown’da öğrenciyim. Annem, babam ve ben deniz kıyısında büyükçe bir evde oturuyoruz. Babam pilottur. O Barbados’tan diğer Carribbean (Karaibler) adalarına turist taşır. Annem yarım gün çalışır. Sekreterdir. Okul bandosunda trompet çalıyorum ve okulun kriket takımındayım. Birgün Batı Hint Adaları için kriket oynamak istiyorum.

Okul dışında, hobilerim su kayağı yapmak ve pul biriktirmektir. Florida ve İskoçya’da kalem arkadaşlarım var. Onlar benim kolleksiyonum için Amerikan ve İngiliz pulları gönderiyorlar. Evde beslediğim bir kaplumbağam var. Onu çok seviyorum.

Eğer bana yazar memleketini ve kendini anlatırsan çok memnun olurum.

Şimdilik iyi günler

Sevgiler
Tom

 

Dear Tom,

Hi! Thank you for your letter. I am fourteen years old and I live in Melbourne Australia. My Dad is an engineer, my Mum is a teacher and I have got an older brother, Jack. We all live in a bungalow just outside Melbourne. We have a swimming pool in our garden. You really need one here. It is so hot in the summer.

I have got several hobbies but my favorite is bird-watching. I have even got a pet bird. I like sport too, especially swimming. I am on the school team. I listen to a lot of pop music. I collect stamps as you do. I think we can send several stamps to each other.

Please write soon.

Love
Sally
Sevgili Tom,

Merhaba! Mektubun için teşekkür ederim. Ben ondört yaşındayım ve Avustralya Melbourne’da yaşıyorum. Babam mühendis, annem öğretmendir ve Jack adında bir ağabeyim var. Biz hepimiz Melburnun dışında bir evde oturuyoruz. Bahçemizde bir yüzme havuzu var. Burada gerçekten ona ihtiyacınız olur. Yazın o kadar sıcak olur ki.

Çeşitli hobilerim var, fakat en sevdiğim kuş gözlemektir. Hatta evde baktığım bir kuşum bile var. Sporu da severim. Özellikle yüzmeyi. Okul takımındayım. Çok pop müziği dinlerim. Senin gibi pul biriktiririm. Birbirimize çeşitli pullar gönderebileceğimizi zannediyorum.

Lütfen yakında yaz.

Sevgiler
Sally
İngilizce mektup arkadaşı sayfamızda gördüğünüz mektup arkadaşı, mektuplarına ilaveten daha çeşitli ve farklı alanlarda yazılmış ingilizce mektup örneklerini de incelemek isterseniz  ingilizce mektup  sayfamıza geçebilirisiniz.

 

 

İngilizce bölümümüzün tüm konu başlıkları  

 

İngilizce eğitim seti

 

Çocuklar için ingilizce seti

 

Online ingilizce kursu

 

Seviye tespit sınavı

 

Kelime testi

 

Çeviri

 

Sözlük

 

Eğitim

 

Gramer

 

Alfabe

 

Sayılar

 

Zamanlar

 

Tensler

 

Deyimler

 

Cümleler

 

Hikayeler

 

Öğreniyorum

 

Hergün bir kelime

 

Kelimeler

 

Kurs

 

Ders

 

Konuşma

 

Metin

 

Çalışma

 

Irregular verbs

 

Pratik yapmak  

 

Mektup  

 

Mektup arkadaşı

 

 

 
Limasollu Naci Öğretim Yayınları
Pangaltı, Ergenekon Cad. No:18 Şişli 34380 İstanbul    www.limasollunaci.com
Tel:  (0212) 230 89 09         Faks: (0212) 230 18 49   info@limasollunaci.com

Telefonumuz Cumartesi ve Pazar açıktır.
tr.facebook.com/LimasolluNaciYayinlari   https://twitter.com/limasollunaci   https://plus.google.com/+limasollunaci Tavsiye ediniz

Tavsiye ediniz ingilizce-öğrenim-setleri almanca-öğrenim-seti rusça-öğrenim-seti ispanyolca-pratik-konuşma-seti