İngilizce kelimeler

English words

 

ingilizce kelimeler

 

Birçok kişi ingilizce öğrenme uğraşına başlarken,öncelikle ingilizce kelimeler öğrenmek ve ezberlemek konusuna çok önem verir.

 

İngilizce kelime öğrenmek tabii ki ingilizce konuşabilme konusunda çok yararlıdır. Ancak işe  ingilizce gramer  ile başlamak ingilizce temelinizi daha güçlü kurmanızı sağlar.


Sitemizin ingilizce kelimeler sayfasında ve ayrıca Limasollu Naci Öğretim Yayınları'nın  İngilizce eğitim seti  içeriğinde, çeşitli kelime öğrenme çalışmaları yapılmakta ve ingilizce kelimeler, okunuşları ve anlamları ile birlikte öğrenilmektedir.

 

Yeni bir kelime, cümle içinde öğrenilirse, tek başına öğrenmeye çalışmaktan daha kolay akılda kalır.

 

İngilizce kelimeler konusunda başlangıçta öğrenenleri zorlayan bir diğer konuda ingilizce de yazım konusunda türkçemizdeki gibi kesin kuralların olmamasıdır. Bu konuyu  ingilizce alfabe  sayfasımızda da görebilirsiniz.

 

Ancak bu durum sizi korkutmasın. Yukarıda belirttiğimiz gibi ingilizceyi öğrenmeye başladıkça, ingilizce kelimeler yazımı ve okunuşu size başlangıçtaki gibi zor gelmeyecektir.

 

İngilizce kelimeler yazımı niçin zordur ?

 

İngilizce kelimelerin yazım biçimi ile kelimelerin okunuş biçiminin incelenmesinde mantıksal bir kalıbın bulunmadığı görülmektedir. Bunun nedeni, birçok başka dillerin karışımından meydana gelmiş olmasıdır.

 

Bir dilin nasıl oluştuğunu ve nerelerden geldiğini araştıran bilim dalına Etimoloji denir.

 
Görüntülü İngilizce DVD seti

 

İngilizce kelimeler nasıl oluşmuştur ?

 

Tarihte Britanya adalarında çok çeşitli toplumlar yaşadılar. Bu toplumların her biri ingilizce diline kendi sözcüklerini kattılar.

 

Daha sonra, Britanya adalarının, İskandinavya ile olan ilişkileri nedeniyle ingilizce diline İskandinav sözcüklerinin girmesi ve Normanlarla olan bağlantılarla da Fransızca sözcüklerin kullanılması başladı.

 

ingilizce kelimeler


 

Eski Bretonlar Celtic denen bir dil konuşuyorlardı. Ardından Britanya, Romalılar tarafından istila edildi ve bunlar, bugün kullanılan Roma alfabesini de beraberlerlerinde getirdiler.

 

Roma'lıların gücü çöktüğünde, Britanya, Jütlerin, Saksonlar'ın ve ingilizlerin egemenliğine geçti. Sonuçta tüm bu dilleri karışarak ingilizce dilin gerçek temeli olan Anglo Sakson dilini oluşturdu.

 

Ayrıca İngilizler ikiyüzyıl Hindistan ile çok yakın ilişkiler içinde oldular, böylece birçok Hintçe sözcük de ingilizce dili içine girdi. Bütün bu karışımların sonucu olarak, 20.Yüzyılda dünyada en çok kullanılan dil olan, bugünkü ingilizce dili oluştu.

 

Gördüğümüz gibi ingilizce dilinin belli bir imla kuralının olmamasının nedeni, böyle birçok farklı kurala bağlı dilin bir araya gelerek bugünkü ingilizce dilinin oluşturmasındandır.

 

İngilizce kelime öğrenmek, ingilizce öğrenmek için faydalı mıdır?

 

Dil uzmanları, bir yabancı dili kolay öğrenebilmek için, o dilde çok kullanılan kelimelerin öğrenilmesinin başlangıçta çok faydalı olduğuna inanmaktadırlar. Ancak, o dili mükemmel konuşmak için gramer bilgisi esastır. Sadece kelime ezberlemek yeterli olmaz. İngilizce de çok kullanılan kelimeleri öncelikli olarak öğrenmeye çalışırken, aynı zamanda da sistemli bir ingilizce gramer çalışması yapmak gerekmektedir.

 

İngilizce kelimeler bölümümüzün konu başlıkları 

 

Hergün bir ingilizce kelime

 

Günler

 

Aylar

 

Yönler

 

Mevsimler

 

Şekiller

 

Renkler

 

Zaman isimleri

 

Burçlar

 

Meyveler

 

Aile tanıtma

 

Hayvan isimleri

 
Pangaltı, Ergenekon Cad.
No:18 Şişli 34380 İstanbul

Tel: (0212) 230 89 09
Faks: (0212) 230 18 49

E-posta: info@limasollunaci.com
Telefonumuz Cumartesi-Pazar açıktır.
ingilizce-öğrenim-setleri almanca-öğrenim-seti rusça-öğrenim-seti ispanyolca-pratik-konuşma-seti